1. şu ande gerçekleşmektedir. internet üzerinden bu linkten ve alternatif bu linkten izleyebilirsiniz. iyi seyirler herkese. bol müzikli günler.

  popçular dışarı
  jimi
 2. sinemada film izler gibi izlediğim, başından beri gözlerimi bile ayırmakta zorlandığım harika konser.

  bruce'un sesi ilk başlarda biraz çatlaktı fakat daha sonra kendine geldi ve yardırmaya başladı. geri kalan herkes ise gününde ve kelimenin tam anlamıyla yardırıyorlar. janick bir ara gitarını sallayıp yere attı sonra ayağıyla çalmaya çalıştı, harika görüntülerdi. dave murray'nin ise yanaklarını sıkmak istiyorum.

  ve an itibariyle number of the beast sonrası bruce nutuk çekiyor. tüm dinlerin, milletlerin, ırkların aslında çok farklı olmadığından, hepimizin eşit olduğundan bahsediyor. daha sonra herkese güzel bir hayat, sevgi dolu bir yaşam ve güzel bir bira diliyorum dedikten sonra "but today my friends, we're blood brothers" diyerek blood brothers'a giriş yaptı. tüyler diken diken dinliyorum...
 3. adeta bulunmaz nimet gibi izledim baştan sona. son albümden canlı performans izlemek (özellikle the red and the black) en çok istediğim şeylerdendi. ki the red and the black'in başında ve sonundaki kısımları steve birazcık değiştirerek çalınca evde kafayı yedim adeta.

  bruce'un death or glory'de ilk başta maymun maskesiyle hareketler yapması (elbette climb like a monkey dansı da dahil), ardından sololar sırasında sırasıyla gitaristleri dolaşması elindeki oyuncak maymunla yüzlerine vurması evde kahkaha attırdı bana.

  powerslave'i çalmaları, blood brothers'a öyle mükemmel bir giriş yapmaları beni benden aldı. en son da wasted years'la bitirmeleri ayrı bir güzel oldu çünkü kendisi en sevdiğim iron maiden şarkısıdır.

  ayrıca konser sonrası nicko konuşma yaparken bruce'un doğum gününden bahsetti ve "happy christmas" diyerek dalga geçti. hadi bir fotoğraf alalım dedikten sonra ise kafasını çevirdiğinde bruce'u resmen ev eşofmanıyla gördü. üstü de çıplaktı... koşa koşa üstüne bir bayrak aldı ve öyle fotoğraf çektirdi.

  emeği geçenlerin tek tek eline sağlık.
  jimi