• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.45)
x-men; first class - matthew vaughn
2006-2007 yılları arasında, jeff parker tarafından yazılan ve roger cruz'un çizimlerini yaptığı x-men: first class çizgi roman serisinin bir uyarlaması olması beklenen filmde, bu seriye sadık kalındığı takdirde kahramanlarımızın gençlik yıllarına gideceğiz.
 1. marvel dünyasının çok mükemmel iki mutantını barındıran film. 3-4 film boyunca görmekten sıkıldığımız ateş atan, duvarlardan geçen bebeler yerine bu filmde emma frost, sebastian shaw vardır.

  her filmi güzeldir x-men'in, keyfi başkadır. diyemem ki serinin en iyisidir, yine de baya baya güzeldir.
 2. filmde bir kusur var yalnız. senaryo hatası.
  oda şudur, filmin sonunda profesör kurşun isabet edince sakat kalıyor ve yürüyemiyor.
  ama, 2006 tarihi last stand filminde jean'i nasıl bulduklarını ve özel okula aldıklarını gösterdikleri sahnede de profesör yürüyebilir, senaryonun akışı gereği profesör daha önceden sakat kalmıştı.
  işte burada senaryo hatası. az buz değil.
  edit, yıllara takılmayın, tanıtılan film senaryo gereği 1960 larda geçiyor. 2006 tarihli film ise senaryo gereği 1990 larda geçiyor.
 3. raven 'i oynayan jennifer lawarence yüzünden konsantre olup da (bkz: icloud hack) adam gibi izleyemediğim film. üstüne bir de james mcavoy 'un nedendir bilmem feci şekilde russel crowe 'u hatırlatması yüzünden durmadan dikkat dağıtıyor.

  yönetmen matthew vaughn, benim çok sevdiğim adamlardan. snatch ve lock, stock and two smoking barrels dahil, kariyerinde yönetmen - prodüktör olarak hiç boşu yok swept away dışında, ki kick ass falan efsane filmler. yalnız bu film bence baya bir kötü. yani izleniyor, hatta ikinci yada üçüncü kez izlenir ama, pek bir sönük kalmış. marvel 'e bayılmadığım, olayın x men tarafını okumadığım için hikayenin arka planını öğrenmem açısından hayati önemi olan bir film ama, dediğim gibi biraz sönük bir film. michael fassbender ve kevin bacon 'un karizması dışında da oyunculuklar yerlerde sürünüyor bana kalırsa, kötü oyunculuklar direkt rahatsız edici!

  biraz daha özenilseymiş, bu hikayeyle efsane olurmuş kategorisindeki filmlerimden.

  !---- spoiler ----!

  akıllara da wolverine 'i barda yakaladıkları sahne kazınıyor ki pek eğlenceli.

  !---- spoiler ----!