1. microsoft'un son nesil oyun konsolu, xbox efsanesinin son muhafızı. casual gaming için ideal cihaz. aynı zamanda nefis controller'ı, kendisini rakibi playstation 4'e tercih etmemdeki en büyük etmen olmuştur.
 2. ea sports ile yaptığı anlaşma sayesinde fifa serisinde efsane oyuncular ile oynama fırsatı sunan oyun konsolu. sırf hagi, crespo, okocha ile oynamak için ps4'ünüzü sattırabilir.
 3. xbox 360'ı in üst modeli yeni nesil konsol oyunları burada çıkan konsol oyunu
  özelliklerine gelecek olursak
  1. daha iyi tv ve film

  xbox one yeni tv özellikleriyle de dikkat çekiyor. instant switching özelliği programlar ve canlı yayın arasında geçişi kolaylaştırırken, snap mode özelliği aynı anda birden fazla hizmetten faydalanılmasını sağlıyor. örneğin film izlerken aynı anda e-maillerinizi kontrol edebiliyorsunuz.

  2. sesli kontrol

  xbox one'da kapsamlı bir sesli kontrol sistemi bulunuyor. tanıtım etkinliğinde de ilk dikkat çeken şey bu olmuştu: xbox ekibinin başında bulunan don mattrick konsolu "xbox açıl" diyerek başlatmıştı. bu özellik hem oyunlarda hem de tv izlerken kullanılabiliyor. örneğin televizyonu açmak için "tv açıl" demeniz yeterli. konsol el hareketleriyle de kontrol edilebiliyor.