1. yalani soyledigin kisiye sen aptalsin demektir
 2. kimisi yalan söylerken karşısındakini güldürür; kimisi de yalan söylerken karşısındakine güler.

  yalan söylerken karşısındakini güldüren kişiler genelde zararsız ve sürekli yalan söyleme alışkanlığına sahiptirler. bu kişiler karşısındakinin dikkatini çekmek isterler ve başarılı olurlar, fakat kendi umdukları şekilde bir dikkat çekme olmaz.

  yalan söylerken kendisine gülen kişiler ise söylediği şeyin gerçek dışı oluşuna ve olur da karşı taraf buna inanırsa yaptıkları şeyin dahada komik olacağını düşündükleri için gülerler. böyleleri yalanı kendi çıkarları için kullanmayı düşünmezler.
 3. sadece kucucuk cocuklarda sempatik duran sey.
 4. bazen kendi hayatınızı yaşamak için yapmanız gereken, etik olmayan ancak zaman zaman doğru olan eylem.
 5. birilerinin yalan söylediğini anladığımda, yalan söyleyene bu hazzı yaşaması için geniş bir zaman aralığı sunuyorum. benden gittiğinin farkında olmasa da tek taraflı bir haz içerisine bürünüyorum, her ne kadar kırıcı ve yıkıcı olsa da.

  sık sık yalan söyleyen insanların ayrı bir kabiliyete sahip oldukları düşünmenin yanı sıra gerçekten ilgiye de aç olduklarını söylemek gerekir. yedi yaşına henüz girmiş yeğenim, tatlı yalanları yakalandığında pek bir şeker oluyor. onun mevcut konumundan dolayı diğer çocuklardan daha fazla ilgi istediğini görmek mümkün. çocuk işte...
 6. büyük icat.
  0f
 7. sorunlu insanların bolca yaptığı şey. bazılarında hastalık boyutunda olduğunu düşünüyorum. böylelerini görünce kaçarak uzaklaşma isteği oluşuyor insanda. hayati ya da çok ciddi bir şey olmadıkça bence yalanın pembesi, beyazı yoktur. her türlüsü iticidir.
 8. bazı arkadaşlarımın allahı var yani yalan söyledikleri çook sonra çıkıyor ortaya.bunlara halk arasında profesyonel yalancılar da denir ama bazıları var ki karşına geçiyor resmen sen aptalsın, sen ne anlarsın, sen beynini kullanamıyorsun diyor ve yalan söylediğini zannediyor.işin en acı tarafı ise bu kendini bilmez kişiler kendilerini çok zeki sanıyor.

  (bkz: yalan söyleme ,söylettirme !)
 9. iyi niyetli söylenmişse ne zararı olabilir ki ? güvenciler yine başlamış saydırmaya.
 10. söylenen söz, ortaya çıkana kadar yalan değildir. dolayısıyla yapacaksanız ortaya çıkmasın.
  ama seri yalan söylemek de seri katillik gibidir, illa ki ortaya çıkarmak istersiniz, bilerek veya bilmeyerek açık verirsiniz ki insanlar yalan olduğunu bilsin.
  daha sonra başka yalanlarla oyunu devam ettirirsiniz...