1. önder cırık'ın 2016 yaz sezonu içerisinde, ''yaşar kemal seyahat bursu'' adlı bir aktivitesi; sabah bir kişiydi öğleden sonra başka bir sponsor da eklenince iki oldu. program tek kişilik (arkadaşımla, sevgilimle beleşe tatil düşer... yemezler).

  gençler gezsin, görsün, bazı farklılıkları bizzat yerinde deneyimlesin düşüncesiyle böyle bir güzellik neşrediliyor.

  üniv. öğrencisi epey var bu mecrada, belki bilmeyen, duymayan olur diye duyurmak istedim. yalnız gezmek güzeldir, minumum yılda bir defa icra ettiğim için faydalarını, verdiği dinginliği, kattığı zenginliği iyi bilirim. doldurun formu. muhtemelen öyle fazla bir katılım olacağını da zannetmiyorum. şartlar, gayetle şeffaf. şansınız yüksek. klişeleşmiş kalıplardan uzak, yaratıcı bir ifadeyle kalem oynatan kuvvetle muhtemel kapar (tarih/sanat/farklılıklar ve keşifler üzerinden yürüyün).

  ***

  1-20 haziran 2016 – başvuruların yapılması.
  21- 30 haziran 2016 – başvuruların değerlendirilmesi.
  1 temmuz 2016 – finalistlerin açıklanması.
  1-4 temmuz 2016 – finalistlerle mülakatların yapılması.
  5 temmuz 2016 – seyahat bursunu kazanan kişilerin açıklanması

  ***
  buyrun.
 2. youreads'ta burs için başvuru yapan yazar arkadaşımız var mı? dün son gündü ve 249 başvuru yapılmış. 10 gün içinde de belirlenecek.

  olur ya, eğer bu bu mecradan başvuru yapan varsa ve de kazanırsa burs için verilen ücrete ektra ben de destek çıkacağım. böyle bir şey olursa, kazanan arkadaş bilgilendirsin beni.