• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (6.00)
Yazar okan okumuş
yaşasın sırt çantası gezginin el rehberi - okan okumuş
''pek çok insan dünyayı gezmek, kendi gündelik hayatından kopup farklı kültürlerden insanların gündelik hayatlarına dahil olmak, bu sayede ufkunu genişletmek, hatta kendini bulmak ister. elbette bunun yolu alternatif bir gezi anlayışından geçer, yani turistten ziyade gezgin olmaktır işin püf noktası.

yaşasın sırt çantası: gezginin el rehberi, dünya üzerinde yeni yerler keşfetmek isteyen ancak bu yolculuğa nereden ve nasıl başlayacağını bilmeyenlere ayrıntılı bir yol haritası çıkarıyor. plan-lama, ulaşım, konaklama, bütçe, rehber kitaplar, faydalı internet kaynakları, sağlık, güvenlik, yemek, alışveriş, iletişim, festivaller; engellilere, eşcinsellere, çocuklu ailelere özel seyahat öne-rileri; hem çalışıp hem de gezebileceğiniz gönüllülük ve sosyal sorumluluk projeleri ve dünyayı tek biletle dolaşabileceğiniz iki rota örneği de dahil pek çok konuda faydalı bilgiler sunuyor.'' bu kısım alıntıdır.
  1. okuması oldukça sıkıcı bir kitap. çok fazla bilgi pompalıyor. parası çok kısıtlı olup dünyayı gezmek isteyenler için çok faydalı bilgiler içeriyor. hedef kitledeyseniz bir tanesini edinmelisiniz. konuyla ilginiz yoksa zaman kaybı.