1. tek kampüsü istanbul'un sapa yerlerinden olan kayışdağı'nda bulunan, bedrettin dalan tarafından kurulan güzel kampüslü, eğitimi tartışmaya açık olan vakıf üniversitesidir.

  en azından iletişim fakültesi için.
 2. yeditepe sarısı, gönlümün yarısı dedirtendir.
 3. diğer bölümlerini bilmem ama ingiliz dili ve edebiyatı çok güzeldir. yüksek lisans için bana iyi bir temel oluşturduğunu düşünüyorum.
  fakat bu sene bazı sectionların kapanması veya birleştirilmesi, yemekhaneye gelen zamlar, dil derslerinin büyük bir çoğunun tek sınıfta toplanması yüzünden çoğu arkadaşımı isyana sürüklemiştir.
  sanırım ben en güzel zamanında mezun oldum.

  en büyük artısı istanbul'un pisliğinden uzak olduğundan kampüs içerisinin çok güvenli olduğunu söyleyebilirim. ara sıra minibüsle kadıköye giderek nefes alabilirsiniz.
  aslında metro gelse benim gibi istanbul'un öteki ucunda yaşayanların(avrupa yakasında) yurtlara ihtiyacı olmaz. 3 sene yurtta yaşadım. geç saatlerde girilmesine karışılması hariç genel olarak pek bir şikayetim yoktu.

  insanlarına gelince, her türlü insanı vardır, evet yeditepe sarısı arkadaşlarımız, amerikan futbolu takımımızla high school dramayı andıran bir okul yeditepe. ama görüntü sizi yanıltmasın. iyisiyle kötüsüyle yeditepeyi sevdik bir kere. çok iyi arkadaşlıklar kurmama vesile olmuştur.

  üzerine vurulan etiketlerden bıktım.
 4. gelmeyin arkadaşlar. aklınız varsa gelmeyin... ön kayıtın başlamasına 3 gün kala bütün sistemi değiştirdiler amına koyduğumun yaratıkları. sikik sikik işler yapıyorlar, nasıl yaparız da okulu uzattırır daha fazla para kazanırız kafasıyla işliyor okul.

  bu yapılan son değişiklikle okuldaki öğrencilerin yarısının okulu uzadı. orospu çocuğu yeditepe


  not: kusura bakmayın arkadaşlar, doldum artık.
 5. yeditepede rezillikler biter mi? tabiki devam ediyor..

  bu dönem bütün ders kayıt sistemini değiştirdiler. ilkokulmuşuzcasına bizim derslerimizi sistem kendisi seçiyor. daha doğrusu seçmeye çalışıyor ve seçemiyor. 20bin öğrenciden şikayetçi olmayan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. ama bizi takıyorlar mı tabiki hayır. çünkü eğitim verilen bi kurum olmaktan çıktı yeditepe, ticari amaçları doğrultusunda hareket ediyor.