• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.56)
yip man - wilson yip
bruce lee'nin sifu'su (ustası) ip man'in (yip man)biyografisi ip man - the movie kung fu kökenli savunma tekniği wingchun'un 200 yıllık tarihine ışık tutuyor. yim wing chun tarafından ortaya çıkarılan savunma teknikleri bütünü wing chun savunma sporlarının aksine gösteri amaçlı yapılan, müsabakaları düzenlenen birspor değil. rakibe hiç darbe şansı vermeden rakibi bertaraf etme amaçlıwing chun'un bu filmde seyirciye eşsiz bir seyir zevki yaşatması bekleniyor.(sinemalar.com)
 1. xama
 2. tadında kararında etkileyici bir film. şimdi dövüş filmi diyecektim de "esas oradaki felsefe önemli" diyeceksiniz diye korkarım. evet felsefe, inanç, gurur vs. gibi birçok duygu ve düşünceyi yaşatıyor ancak bildiğin çatır çutur adam da dövüyolar hani. oh be rahatladım. izleyin.
  (bkz: sana puanım dokuz kanka)
 3. etkileyici ve heyecanlı bir film.
  bu filmle ilgili yani yip man beyle ilgili öncelerde ne güzel parası var herifin öyle dövüş sanatları falan takılıyor demiştim.
  öyle değilmiş:)
 4. kung fu sahneleri çok güzel olan bir film. çinlilerin japonlara verdiği ahlak derslerinden sayılır. bruce lee'nin de hocası olur kendisi.
  abi
 5. epik dayak nedir üzerine bir film.
  0f