1. sayıca çok azız. biliyorum troll sevmiyorsunuz ama bu tip ortamların tuzu biberi troller. youreads'in bence en iyi ikinci trollüyüm. şimdi en iyi troll hakkında bir tespitim var toplanın.

  adam ciddi ciddi tüm youreadsle kafa buluyor. kim olduğunu görmek için herhangi bir gün istatistikler butonundan debe'ye bakarsanız ilk sırada görürsünüz kendisini. yok efendim ekşi sözlük göçmenleri gelince kalite artmış yok ekşici göçmenler renk getirmiş buraya. ya arkadaşım ekşici tayfa gelmeden önce sol frame ne haldeydi şimdi durum ne. yok efendim fuckbuddy ilanı. nickten meslek tahminiymiş. bu adam sözlüğün ssg'si bir de.

  para kokusunu alınca ortamın kalitesinden vazgeçip seviyeyi düşürenlere yaptırım yapacağına onlara yalakalık yapıyor. adam büyük troll. takipteyiz efendim.
 2. vallahi de billahi de benim dahil olmadığım listedir...
 3. önceleri trolldüm, şimdi kendimi kontrol 'edebiliyorum'. devamını niyaz ederim.
 4. bu elit ortamdan neden uzaklaştırılmadıklarını düşündüğüm troller. şimdi bu sözlüğün kurucuları çok elit insanlarmış ya. hep bilgi içerikli entryler yazılsın istiyorlarmış ya. o zaman bu troll topluluğunu neden barındırıyorlar burada. uçurmak çok zor bir şey değil.

  ben söyleyeyim nedenini. çünkü işlerine geliyor. bilgi içerikli entry giren ciddi on kadar yazar var. daha fazladır da her gün düzenli yazanlardan bahsediyorum. günde yirmi entry girilirse ne olur. kimse burada zaman geçirmez. kimse okumayınca o on yazarda yazmak istemeyecek zamanla ve bu büyütülmeye çalışan bebek sözlük ölecek. moderasyon ne yapıyor çocuğum ölmesin diye bilerek ve isteyerek kötü yola düşmesine izin veriyor.

  ya yanlış anlaşılma olmasın. insanlar emek vermiş iyi bir şeyler yapmaya çalışmışlar. ama artık salmışlar nereye giderse gitsin. allah kimseyi trollerden medet umacak duruma düşürmesin. ve bu moderasyon bıraksın biz çok elitiz ayaklarını.

  zaten kendilerinin fake hesapla trollük yaptıklarını bile düşünüyorum ama trollük yetenek ister.
 5. ilgili başlıkta askleplios26eses akıcı paragraflarla yazmış da yazmış ancak askleplios benim gözümde kendini okutan bir youreads yazarı. yani moderasyona çatarak ne kadar troll olabilir bilemiyorum.
  youreads troll'ü kim derseniz? bir tanesi @stars diğeri @verguzbay idi. iki emekliye ayrılmış youser. ikisi de bir günlüğüne youreads'i karıştırmayı başarmış adeta sol frame'i kitlemiştir.
 6. gerçekten bu youreads ilginç bir yer. tüm ortamlarda herkes işine gelmeyen adama troll diyor. burada ben trollüm diyen adama troll değil benim gözümde deniliyor. gülümsedim.