1. müzik ekipmanlarımızı paylaşabileceğimiz bir başlık olsun istedim. paylaşırken bebekler hakkında bilgi vermeyi unutmayalım. "gülücük burada"

  >laney lx12: eh şimdilik yeterli sayılır. emektar amfi, yeni başlamak için güzel fakat ileri seviyelerde etkisini yitirecektir. ana özellikler bakımından tam ancak bir ekstrası yok. ne artısı var ne eksisi.

  >epiphone eb-3: bu alet bu fiyata çok iş yapıyor. başlangıç sayılmayacak kadar iyi denebilir. uzun süre çalacağım kesin kendisini çok seviyorum umarım daha fazla anımız olur.

  >epiphone pro-1 akustik: kendisi daha yeni sayılır. gayet memnunum bu fiyat aralığı için güzel gitarlardan öneririm.

  >ibanez gio( modelin ne olduğunu bilmiyorum): hayal kırıklığı, satsan satılmaz atsan atılmaz. sakın bu gitarlara el sürmeyin kulağa zarar olduğunu düşünüyorum. tek elektro gitarım beni elektro zevkinden mahrum bırakıyor.

  bir bas gitar sevdalısı olduğumu ve blues, rock ve çok abartı olmadığı sürece metale de bulaştığımı düşünerek ekipmanım hakkındaki görüşlerim bunlar sizlerin ekipmanlarıda bilmek isteriz efendim.
  hiciv
 2. cort x1 elektrikli : 7 yıllık emektarım. çaldıkça çalarım aldığımda 200 lira gibi bir fiyata almıştım. gitarı temiz kullansam şimdi ikinci elini o fiyata satardım. hemen hemen tüm konserlerimi bu gitarla verdim. şimdi çık stadyumda konser ver deseler ki demezler bununla çalarım çok seviyorum gitarımı. bir süre daha birlikteyiz sanırım.

  marshall mg10 amfi: bundan aldığım tonu hiçbir yerde alamıyorum. bu da 7 yıllık arkadaş elektriklimle kardeştir. ton potanslarında temas sıkıntısı var ancak idare ediyoruz. countour'u sola al gaini kökle al sana en kral ton.

  clariss akustik gitar: bu da 7 buçuk yıllık falan emektarımdır. elixir tel taktım mı canavar gibi olur en efsane akustik gitar tonunu yakalarsınız. geçen sene gitarı bakıma alıp burgularını köprülerini yaptırdım ancak burgularda hala sorun var sanırım emekliye ayıracağım

  bi tane akustik gitar: markası cinsi belli değil sanırım 20 yıllık var amcamın kızımın evlenirken sağ olsun bana verdiği gitardır. gitara bununla başladım klavyesi sapı tonu tamamiyle berbat tam bir gitara başlama gitarı sayesinde parmaklarım kuvvetlendi. şu anda kendisi emekli divanın altında yatmakta.(*: swh)
  külüstürüm benim.

  yamaha psr 47: bu da amcamın kızının orgu küçükken bize vermişler bir yaşında falan bunu çalarken(*: :p) videolarım falan var bunu da bayadır kullanırım. kendisi her türlü işi görür idi tuşesi yoktu ama çalışmak için ideal. şu anda birçok tuşu basmamakta bu arkadaş da emekliye ayrılsa iyi olacak ama yerine kim gelecek belli değil.

  uzun sap bağlama: bunu 9. sınıfta dayımdan çarpmıştım. bağlamayı asıl olarak burada öğrendim. ortasına bam teli de taktım 100 liralık bağlama fıstık gibi oldu.

  cura: bunu 11.sınıfta yolculuk ederken gitar taşımaya üşendiğimden 50 liraya aldım çok tatlı küçücük bir şey böyle alıp önüne izleyeceksin çok tatlı. adı bile var. kendisi küçük olması nedeniyle yolculuklarımın baş tacıdır.

  rus çalgısı: anamgilin moskovadan gelirken bana armağan olarak aldığı garip çalgı. santurun minnağı gibi bir şey. türk sanat müziği çalmak için kullanırım.

  3/4 keman: kardeşim keman çalmayı bırakınca bana kaldı. pek çalmıyorum.
  düzeltme: kardeşimin kemanını unutmuşum.
 3. Tanım: Müzik ekipmanı alacak youser'ların, "başkasında var mı bu ekipman, başkaları ne tercih etmiş?" diyerek bakabileceği başlık.

  İnceden Jazz ve Blues, birazcık klasik, Delicesine (Thrash-Heavy-Death-Black-Nu-Prog) Metal ve (Hard-soft-classic) rock dinleyicisi olduğumu düşünerek bakınız ekipmanlara (Daha çok metal yönüm ağır basmakta (*:swh) ) Ayrıca yeni yeni de olsa kurduğum, kendi metal grubum da mevcut. Gitar kısmı daha önemli o yüzden.

  Epiphone Les Paul Special 2: Efsane gitardır. Son gitarımdır, öyle tonlar, öyle sesler yakalıyorum ki aklınız şaşar. ağabeyimin bana 0 gibi bıraktığı gitar (daha jelatinleri sökülmemişti, çalmaya fırsatı olmamıştı onun.) Maun kasa, güzel manyetikler, rahat sap. Kaliteli ton. Buyurunuz resmi

  RockSON(modelini unuttum bu gitarın): İlk gitarım, çok efsanevi tonlara sahip bu da. İpince bir sapı var, rahat ama les paulun kalın sapı daha rahat oluyor elime. 2. el almıştım ama bunun da jelatinleri üstündeydi. Lüthier adam hiç dokunmadığını söylemişti. Modifiyeli yanılmıyorsam. Humbucker'lar değiştirilmiş. Çok güzel tona kavuşmuş yavrucak. Metal ve Hard Rock tonları için vazgeçilmez. Bir special 2 değil tabi ki.... Bu da burada

  Marshall Mg15cdr: Fiyat aralığındaki en iyi ampli. Çok kaliteli distortion tonları var (Bir alt modellerinin distortion tonları rezalet.) Reverb özelliği ile de vazgeçilmez bir deneyim sunuyor. (10 üzerinden değerlendirirsek potansları) bass'ı tut 4-5 arasında (hatta bazen 2-3 arasında) contour'u tut 6-7 de, Treble'ı da daya 4-5'e gain'i de 6-7 yap solo at babam solo at. Bırakmaz makina (Reverb 10'da fixtir benim amplimde) sevgili amplim

  Sanchez Klasik Gitar: Güzel bir tınısı vardır, yumuşaktır. Ne klasik parçalar çaldım ben bununla. efsaneler unutulmaz

  Gonzalez Klasik gitar: ARkadaşım daha kullanmıyor diye bana verdi, yeni teller taktım mis gibi gitar oldu. Sanchez ile eşdeğer güzellikte bence. yeni dostum

  Castilla Akustik Gitar: Bu tam bir parmak katili. Ağabeyimin arkadaşı bunu çöpe atıyordu. Gitarın üstüne bir şeyler falan kazımış vesaire. O da ne yapıyorsun diyip attırmamış çöpe, Burgusunu tellerini vesairelerini beraber değiştirdik. Elektro akustik fakat içindeki aksam zarar görmüş çalışmıyor o yüzden ampliye takınca. Zaten teller ile klavye arasındaki mesafe o kadar fazla ve klavye o kadar tombul ki iki dakika çalmaya çalışsanız elleriniz parçalanır. Benim parmaklarımın narinliğinden değil arkadaşlar 9 yaşımdan beri çalıyorum benim de acıyor lüthierin bile acıdı... parmak katili ********

  Yamaha PSS-290 Klavye: Vallahi çok kullanmadık bunu. Ağabeyim piyano çalıyordu eskiden onundu bu da. Ben arada elime alıp pcye takıyorum, bir kaç akor nota falan basıyorum gitara altyapı olsun diye, başka bir amacım da yok pek. Tutup bununla profesyonel müzik yapamam. Ama güzel sesleri var hoşuma gidiyor şahsen. buyurun

  Ney: 6 yıldır durmaksızın her gün ses çıkarmaya çalışıyorum şu alette. bir kere çıkardım, onda da telefon çaldı ve telefona baktım. Geri geldiğimde yapamıyordum... seni bir gün öttüreceğim....

  Klarnet: Ağızlık kısmında değişebilir bir parça var, onu değiştirsem tam olacak. Çalmasını çok seviyorum. Bir ara çok güzel çalıyordum da uzun zamandır elime almadım. zor alettir hocam...

  Mızıka: Çok büyük geçmişi var, arkadaşımla az blues müzik yapmadık (*:swh) Mızıka ney'in olduğu fotoğrafta gözüküyor.
 4. baran
 5. klasik gitar, antonio sanchez 1008.
 6. uzun yıllardır benimle. ıslık 1986

  ne zaman keyfim yerinde olsa çalarım.

  satılık değildir kendileri, yolun sonuna kadar kendime saklamayı düşünüyorum.
 7. amfi : blackstar ht5r 2x10 (öhöm öhöm)

  gitar : schecter omen extreme 6

  bir arenas klasik gitarım var emektar yaklaşık 7 yıllık
  bi de ilk gitarım var rodriguez marka.minimum 10 yıllık.

  bir de modelini bilmediğim kawai piyanom var

  müzik her şeydir aga.her şey.

  yavaş yavaş ses kartı ve pedalboard'a da başlıyoruz hadi bakalım.bütçe dayanmıyor.
 8. schecter sgr c4 bass --- boston ga 15 watt amfi

  9 ay önce bunlarla başladım. 2-3 aya amfiyi kesin değiştireceğim ama gitarın sapı dışında sıkıntım yok. fiyat/performans oranı %110 gibi bir şey.
 9. amfi, martinez elektro klasik gitar , takamine eg220 akustik gitar, valencia gitar ( tam modelini hatırlayamadım ) birde yakında alacağım roland ua 11 ses kartı , yanında mikrofon , çokta iyi değildi ama. yazın baya bi genişleteceğim. odayı home studioya çevireceğim. herşeyini alıcam.
 10. weltmeister 96 bas akordeon