1. üzgün olduğumda annemin dizine yatıp başımı okşamasını özledim.
 2. deniz deniz akdeniz, kapadokya, ankara. benden ayrı yaşayan bütün özlediklerim.
 3. en son ne zaman gülerken aklıma kötü bir anı gelip hüzünlenmediysem (ne zamana düştüğünü kestirmediğim kadar uzaklar) o zamanları özledim.
 4. ablamın bana dans etmeyi öğretmek ayağına gelip uçan tekme savurmasını özledim. tabii benim reflekslerim gelişmişti artık bacağından çekip sürüklüyordum.
 5. mutlu ve iyi olmak. insanlara "iyiyim ya" demek zorunda olmamak ve gerçekten iyi olmak. bir de uyuyabilmek , ilaç almadan gerçekten huzurlu bir uyku çekebilmek. büyüyor muyum yaşlanıyor muyum yoksa dibe mi batıyorum emin değilim.
 6. kedimi özlüyorum.
 7. salçalı ekmek eşliğinde sokakta oynamayı özledim.
 8. geçmişe özlem duymuyorum, en azından uzak geçmişime. çocukluğuma. ama lise yıllarıma az biraz var bir şeyler. kıvılcım hocam vardı, edebiyat öğretmeni evet o ilk hoşlandığım kadındı. kendimde ve gözlerinde kendimi ilk kez fark ettiğim kadındı. bir gün karşılaşırsak kesinlikle bunu itiraf edeceğim. umarım hâlâ çilleri vardır ve saçları hâlâ hafızamda olduğu gibi turuncudur.

  ayrıca özlem duymak, yalnızca geçmişle mi ilintilidir? ben geleceğe de, gelecek güzel günlere, güzel olmasa da en azından yaşadığım için mutlu olduğum zamanlara da özlem duyuyorum. beklediğim ama gerçekleşmeyen şeylere de özlem duyuyorum. yüzü gülmeyen ülkemin huzur göreceği güzel günlere de özlem duyuyorum.

  ayrıca ben onun saçlarının kokusuna da özlem duyuyorum. buna geçmişi de geleceği de dahil edebilirim. sonra fenerbahçemin fenerbahçe olduğu zamanlara da büyük özlem duyuyorum. evet bahsini etmeden geçemezdim bugün. her neyse, daha birçok şey var ama yazacak gücüm yok.
 9. klişe ama eski kendimi özlüyorum. bu aralar çok şerefsiz oldum ya ben böyle biri değildim.
 10. hayata karşı kaybettiğim heyecanımı özlüyorum.