american pastoral - ewan mcgregor - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.00)
american pastoral - ewan mcgregor
dışarıdan mükemmel görünen bir aileye odaklanan yapım eskiden okulun yıldız atleti, şimdi ise başarılı bir işadamı olan seymour “swede” levov ve ailesini yavaş yavaş keşfetmemizi sağlıyor. eski güzellik kraliçesi olan karısı ve ergenlik çağındaki kızıyla mutlu bir hayat süren levov'un mutluluğu bir gün kızının ortadan kaybolmasıyla bozuluyor. kızının vahşi bir siyasi terör eylemi gerçekleştirmekle suçlandığını öğrenen baba ne olursa olsun kızını bulmaya karar veriyor. ancak bu arayış sürecinde keşfettikleri hayatını derinden sarsıyor.
 1. pulitzer ödüllü, phillip roth'un aynı adlı romanının film uyarlaması.

  nerede bir ewan mcgregor görsem mutlaka izlemem gerekiyor gibi bir takıntıyla izledim bu filmi de...yanında da jennifer connelly olunca kuşkusuz izlenmeli dedim.

  film mekan, kostüm, her şeyi ile görsel anlamda 60'ları çok iyi yansıtırken hikayeyi anlatmak konusunda bir o kadar başarısız. politik arka plan tv'de haber kanalı zaplar gibi geçiştirilince anlatılmak istenilen hikaye de haliyle yavanlaşıp baba kız arasındaki gerilim ve bağlılık gibi bir cendereye sıkışmış.

  jennifer connelly'nin 60'lara çok yakışan, ewan mcgregor'un her daim anlayışlı halleri ve iyi oyunculukları bile iyi bir romanın heba olmasına engel olamamış. yazık.
  mesut