Kullanım Koşulları

Youreads veritabanında bulunan kitap ve film bilgileri dışındaki içerikler çok sayıda kullanıcı tarafından sağlanmakta ve ön incelemeye alınmamaktadır. Bu nedenle bazı içerikler 18 yaşından küçükler için uygun olmayabilir. Çocuklarınızın gelişimini olumsuz etkileyecek içeriklerden korunmak için filtre yazılımları bulunmaktadır. Güvenli internet kullanımı hakkında bilgilendirmeye şuradan ulaşabilirsiniz: http://www.guvenliweb.org.tr/anneBabaKilavuz

Yönetime başvurulmadığı sürece kullanıcılar tarafından sağlanan içeriğin hukuka uygunluğunu denetleme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. Bununla birlikte Youreads, yer sağladığı içeriğin hukuka uygunluğuna özen göstermekte olup, iletişim formundan yapılan her başvuruyu dikkatle değerlendirmektedir.

Sitede yer alan içeriğin doğruluğu ya da güncelliği garanti edilmemektedir. Kullanıcılar tarafından sağlanan içerikler tamamen hayal ürünü dahi olabilir. Site yönetimi -yukarıda bahsi geçen hukuka aykırı haller dışında- içeriğe asla müdahale etmez. Bu nedenle çok sayıda kullanıcı tarafından girilen yorumların referans alınması sonucunda oluşacak maddi manevi kayıplardan Youreads sorumlu değildir.

Sitede yer alan tüm bilgi ve içerikler şahsi kullanım amaçlıdır. Sunulan hizmet ve içeriğin kısmen ya da tamamen ticari amaçla kullanılması yasaktır. İçerikler kaynak gösterilmek koşuluyla alıntılamaya ve paylaşıma açıktır. Her türlü telif hakkı ihlali durumunda Youreads’in yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

Youreads bünyesinde yer alan bağlantı ve yönlendirmelere ilişkin hiçbir sorumluluk kabul etmez. Sistem, içerikte yer alan bağlantıların ve yönlendirmeleri kontrol etmez. İçeriğin doğruluğu ve yönlendirilen adreste virüs trojan vb. zararlı unsur olmadığı veya yönlendirilen sitenin hukuka uygun olup olmadığı konusunda hiçbir garanti vermez.

Site kodlarına ve veri tabanına ilişkin tüm haklar (kopyalama, çoğaltma, işleme, yayma vb.) Youreads’e aittir.

Youreads’te bulunduğunuz sürece “cookie” olarak adlandırılan çerezlerin ve benzer uygulamaların bilgisayarınıza yerleştirilmesi söz konusu olabilir. Bu uygulamalar asla kimliğe ilişkin özel bilgiler içermez, oturum bilgileri gibi kullanıcıyı tekrar tanıma tarzında hizmetler için kullanılır.

Youreads, kullanım koşullarında yapılacak değişiklikleri üyelerine duyurmak zorundadır. Kullanım koşullarını üyelerimizin belli aralıklarla kontrol etmenisini öneririz. Youreads, yazılım sistemini oluşturan unsurları haber vermeksizin değiştirme hakkı saklı tutar.