• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.29)
Yazar j.k. rowling
harry potter ve ateş kadehi - j.k. rowling
harry potter dizisinin dördüncü kitabı harry potter ve ateş kadehi, hogwarts cadılık ve büyücülük okulu'nda dördüncü sınıfa geçen harry'nin başından geçenleri konu alıyor.

yaz tatilinde yanlarında kaldığı dursley'lerden bir an önce kurtulmak isteyen harry, bir yolunu bulup arkadaşlarıyla birlikte quidditch dünya kupası finalini izlemeye gidiyor. bu yıl okuldaki en büyük yenilik ise üçbüyücü turnuvası. hogwarts'ın yanı sıra iki rakip büyücülük okulunun katılımıyla gerçekleşen bu etkinlik, yüz yıldan beri ilk kez düzenleniyor.

büyücülük dünyasında her şey her zaman olduğu gibi heyecanla, sürükleyici ve şaşırtıcı. ancak harry'nin alnındaki yara izinin ikide bir acıması, korkunç bir olayın yaklaşmakta olduğunun habercisi.
(arka kapak yazısı)


  1. büyü dünyası hakkında okura daha çok bilgi veren, farklı büyücü okullarının ve dünyaya yayılmış büyücülerin bir araya gelip etkinlikler yaptığını bize göstermektedir. büyüyen kahramanlarımızın dikkati farklı şeylere dağılsa da macera peşlerini bırakmaz.

    kanımca bu kitap serinin geçiş kitabı. diğerlerinden pek çok yönüyle ayrılıyor. sanki biraz yeni konu bulmak için ya da merkezden uzaklaşmak için hazırlanmış.