• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.71)
the sting - george roy hill
1930’lar chicago’sunda arkadaşları kumar tutkunu bir gangster tarafından öldürülen iki sahtekâr, arkadaşlarının intikamını almak üzere dahiyane bir plan hazırlamaya karar verirler. planı hazırlamak kadar uygulamak da oldukça çetin geçecek bir süreç olacaktır.


  1. butch cassidy and the sundance kid filminin^:butch cassidy and the sundance kid - george roy hill^ başarısından sonra yönetmen george roy hill'in aynı kadroyla çektiği 1973 yapımı film. müziği de son derece meşhur olan bu eğlenceli film, en iyi film dahil 7 dalda akademi ödülü kazanmış ve gişede büyük başarılı elde etmişti.
  2. çekildiği yılı göz önüne alırsak özellikle senaryosu fazlasıyla başarılı. ayrıca ocean's eleven tadında bir film denilebilinir.
  3. sonu sasirtmali film deyince her listede ilk siralarda bahsi gecmesi hasebiyle sonunu bilmememe ragmen cok sasiramadigim, buna ragmen izlerken buyuk keyif aldigim amerikan filmidir. zaten sadece `paul newman`'i gormek bile insanda olumlu bir intiba birakiyor, sevmek istiyorsun filmi...

    1973'te 1930lari yeniden yaratma girisimini de 2012'de izlemek ilginc oluyor, ozellikle arabalar ve kiyafetler nedeniyle `mafia` oynar gibi hissettim kendimi kismen. "you follow?"
  4. ingiliz dizisi hustle bu filmden direkt bazı şeyleri almıştır. kült dolandırıcılık filmlerindendir. dönemin brad pitt'i robert redford oynuyor. izlenmesi gerek muhakkak.