aseksüel - youreads 1. hiçbir cinsel yönelimi bulunmayan, cinsel arzular bulundurmayan insanları tabir etmek için kullanılan kelimedir. türkçeye aseksüel olarak çevrilse de "ayseksüvel" veya "sapyosekel" gibi bir biçimde çevrilmeyeceği kesindir
 2. Cinsel çekim hissetmeyen insanlar.

  Aseksüel toplulukları gökkuşağının siyah, mor ve beyaz renklerini benimsemişlerdir. Lgbtq+ toplulukları arasında en umursanmayanıdır. Aseksüellik nadir rastlanan bir durum olduğundan zaten hakkında pek bir şey bilen yoktur. Kendi içinde gray-ace, demisexual gibi ayrımları vardır. Aseksüeller aromantik olmak zorunda değildir ve vice versa.

  Hormonal bir bozukluk, travma sonucu oluşmuş bir durum değildir. Hastalık değildir. Aşırı tutuculuktan dolayı oluşmaz. Trajik bir durum değildir. Bir tercih değildir.

  Hakkında daha fazla bilgiye AVEN ve Reddit'te r/asexuality r/asexual sublarından ulaşabilirsiniz.
 3. gay'lik hazırlık öğrencisi.
 4. nyphominiac bünyelerin toplum tarafından kabul görmek için dengeleme mekanizması.
 5. en baştaki tanımına katılmıyorum. aseksüellerin cinsel yönelimleri olabilir. aseksüeller nefislerini terbiye ettiklerinden dolayı cinselliği hayatın merkezine taşımazlar. kişi dini veya başka bir sebeple cinsel oruç tutabilir yahut haz skalasında kişiye daha çok haz veren başka uğraşlar olduğu için cinselliğe önem vermemektedir.
 6. huzurlu yaşam formu. bir de işkolik olursa rakibi yoktur.
 7. huzurlu yaşam diyen olmuş,kafa rahat falan diyen olmuş.siz iyi misiniz arkadaşlar? dünyada insana bahşedilen en mükemmel zevk olmadan nasıl huzurlu ve rahat olabiliyorsunuz.bu bir hastalık değildir yönelimdir ama buna yönelen ya bu zevki tadmamıştır ya da cidden sorunları vardır.

  not:akrep burcuyum ve doğal olarak tekdüze seksten bahsetmiyorum.tutku ile yapın yaptığınız şeyi.
 8. herhangi bir cinsel yönelimde bulun(a)mama durumu, pasif cinsellik durumu, cinsel yönelimde ilgi ve moral yitimi durumu aseksüellik olarak ifade edilir; bu durumdaki kimselere de aseksüel denir.

  aseksüelliğin iki boyutu vardır:

  birincisi: insanların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine veya fiziksel ve ruhsal durumlarını etkileyici çeşitli hastalık, rahatsızlık ve travma vakalarına bağlı olarak ortaya çıkan aseksüel olma durumudur.

  yaş haddinden cinsellikten kısmen emekli olmuş bireylerle henüz çocuk yaşta ve bebek yaşta olan bireyler aseksüeldirler. bunun yanında, hayatının belirli bir döneminde fiziksel ve/veya ruhsal çeşitli travma vakaları yaşayan insanlarda rastlanan bir durumdur.

  ikincisi: kişinin doğası gereği, hayat şartları gereği ve/veya moral durumu gereği cinsellikten münezzeh yaşama motivasyonu içersinde bulunması ya da cinsel yönelim motivasyonunu ötelemesi durumudur.

  ikinci boyutta bulunan aseksüel bireyler zaman zaman cinsel etkinlikte bulunabilirler. ama bu etkinlik daha çok onların istekleri doğrultusunda değil partnerlerinin arzuları doğrultusunda gerçekleşir.
 9. vedat özdemiroğlu'na göre yoğurtlu ıspanak yemeyi, güzel bir sekse tercih eden kişilerdir.
 10. ilginç tanımlar varmış gerçekten sitede. cinselliği tercih etmemek olarak biliyorum ben. depresyon gibi çeşitli travmalar sonucu belli sürelerde aseksüel eğilimler gösterilse de bu aseksüellikle pek alakalı değil. depresyona bağlı apati de yaşayabiliyoruz sonuçta. yukarıda partner isteği üzerine cinsel eylemlerde bulunabilirler denmiş. bu biraz kafa karıştırıcı. mahalle baskısını getirdi aklıma. dışardan gelen baskılar hormonlar üzerinde bir tür etkiye sahip demek ki.
  sezgi