aşk acısı - youreads  1. yaklaşık 10 gündür yaşadığım durum. bi önceki ilişkim 5 yıl sürmüştü terkedilen taraf olmuştum. çok zor atlatmıştım. 9 ay sonra yine aşık oldum artık dersimi aldım derken 1 yıl sonra yine terkedildim. bugün son kez buluştuk karşımdaki kesin kararlıydı.kabullenmem gerekiyor bir an önce. galiba bu sefer ders çıkardım. kızlar duygusal erkeklerle bir süre sonra problem yaşıyor ya da ben gerçekçi kızlara bağlanıyorum.

    edit 10 gün sonra : arada gel gitler yaşıyorum bi çöküyorum bi yükseliyorum ancak geçeceğinin farkına iyice vardım. eğer ailemizden dostumuzdan gerekli ilgiyi görüyorsak gerçekten geçiyor inanın.
  2. ayrıldıktan sonra 1 ayda 2 kitap okudum birde yardımcı kitap okuyorum. farkettim ki kendimi tanımam gerekiyor. bunun için biraz psikoloji kitaplarına sardım. ilk kitap (bkz: engin geçtan - insan olmak) ; bu kitap gerçekten bana çok fayda sağladı ve beni mutlu etti. bir sonraki kitap (bkz: alfred adler - insanı tanıma sanatı) ; bu kitapta epey çok şey kattı diyebilirim. her ikisininde ortak özelliği bir satır okuduktan sonra yarım saat okuduğum satırları yorumlamak kafa patlatmak neden sonuç ilişkisi kurmak. bu kitapları okurken o kadar çok düşünüyorum ki eski sevgilimi düşünmeye fırsat bulamıyorum. yardımcı kitap ise (bkz: fırat budacı - kendimi durduracak değilim) ; bu kitapta modum çok düştüğü zaman 2 tebessüm katıyor hatta bazen kahkaha attırıyor. bu okumalar bende cidden etkili oldu. bu acıyı çekenler siz de zorlayın belki sizde de işe yarar. ayrıldığımdan beri hiç bir arkadaşım yalnız bırakmamıştı beni, dün ilk defa kitaplarımı aldım tek başıma sahile indim ve uzun uzun okudum. bunu da aştığımı görünce anladımki geçiyor arkadaş. 1 ayda insana epey aşama katettiriyor.