behzat ç - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.26)
behzat ç
ankara cinayet bürosu amiri behzat ç., telsizden duyduğu bir intihar vakasına bakmak için olay yerine gider. arkadaşlarıyla doğum gününü kutladıktan sonra intihar ettiği sanılan genç kızın cesediyle karşılaşır. ilk gelen ekipler, kızın üzerinden çıkan 'intihar mektubunu' yeterli görüp olayın üzerinde durmamışlardır. oysa behzat ç.’nin fark ettiği birtakım gariplikler aklına cinayet ihtimalini getirir. olay mahallinde tem’de (terörle mücadele amirliği) görevli birilerinin olması olayın görünenin ötesinde, farklı boyutları olduğuna da işaret etmektedir. ölen kız urfalı zengin bir aileye mensuptur. babası okuması için ankara’ya yolladığı kızının beyninin yıkandığından, ölümünün siyasi olduğundan, örgüt tarafından infaz edildiğinden şikâyet eder. behzat ç. ve ekibi, harun, hayalet, akbaba, selim ve eda, olaya bakan savcıdan aldıkları destekle işe koyulacak, |at izinin it izine karıştığı’ bu vakayı çözmek için karmaşık bir mücadelenin içine girecektir.


 1. Erdal Beşikçioğlu, katıldığı bir programda kendisine yöneltilen “Behzat Ç. geri dönecek mi?” sorusuna karşılık olarak 13 bölümlük Behzat Ç. çekeceklerini ve TV sezonu bittikten sonra yayınlanacağının müjdesini verdi. dizi yeniden Doğan Grubu’nun yeni online platformu Netd’de yayınlanacak.
  http://www.milliyet.com.tr/behzat-c-nin-yeni-bolumleri-ne-gundem-2368001/

  az ve öz olması iyi olmuş. malum uzun uzadıya olsaydı bir şeyler eksik olacaktı 13 bölüm olsun bizim olsun. ardından bir de sinema filmi çekerlerse tadından yenmez. umarım aynı kadro ile gelirler eksik olmaz.