1. berkin elvan'ın cenazesine katılmak, evinde sol kitaplar bulundurmak suçlamalarıyla tutuklu olan istanbul üniversitesi sosyoloji bölümü son sınıf öğrencisi.

  5 ocaktan bu yana tutuklu. Mahkemenin ertelediği duruşması 5 eylül saat 13.15'te Çağlayan Adliyesi önünde yapılacak basın açıklamasından sonra saat 14.00'da görülecek.

  5 eylül saat 13.15'te Berkay için ve haksız yere tutuklu bulunan öğrenciler için birlikte ses olalım.

  Savcı "ahdımız var seni alacağız" demişti Berkay'a, bizim de ahdımız var hesabını soracağız.

  ekleme: Berkay Ustabaş'a Özgürlük
 2. Tahliye edildi iki gözümüzün çiçeği!

  https://twitter.com/gazeteyolculuk/status/1085251736028237828?s=20

  -

  "
  Bir yıllık tutukluluğun ardından bugün tahliye edilen Berkay Ustabaş: Baskılar bizi yıldırmadı! Berkin’in hesabı sorulacak!

  Berkin Elvan'ın cenazesine katıldığı için bir yıl önce tutuklanan ve bugün görülen beşinci duruşmasında tahliye edilen Berkay Ustabaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Baskılar bizi yıldırmadı! Berkin'in hesabı sorulacak!" dedi

  Berkin Elvan’ın cenazesine katılmak” gerekçesiyle 5 Ocak 2018 tarihinde tutuklanan Devrimci Gençlik Dernekleri Genel Sekreteri ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Berkay Ustabaş bugün görülen beşinci duruşmasında tahliye edildi.

  Ustabaş tahliyesinin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı:

  '375 gün önce beni tutuklatan savcı ‘Baskılar sizi yıldıramazmış görelim bakalım’ demişti. Cevap veriyorum: Baskılar bizi yıldırmadı! Berkin’in hesabı sorulacak! Benimle birlikte 1 yıl boyunca özgürlük talebimi yükselten vekillere, siyasi parti temsilcilerine, gençlik örgütlerine, sıra arkadaşlarıma, basın emekçilerine ve tüm dostlara teşekkür ediyorum. Güzel günleri omuz omuza birlikte getireceğiz, dayanışmayla!'

  Gazete Yolculuk"