bu gece son - levent yüksel - youreads

 • youreads puanı (9.67)
 1. 1993 yılında yayımlanan, türk pop müziğinde bence özel bir yeri olan levent yüksel'in ilk albümü "med cezir" de yer alan, unutulmaz şarkılardan biri. şarkının sözleri ve bestesi sezen aksu'ya, düzenlemesi genç yaşta aramızdan ayrılan uzay heparı'ya ait.

  bu gece son

  bu gece son...
  biraz sonra, bu kapıdan son kez çıkıp
  yine kendimi vuracağım yollara
  kim bilir kaç kere ıslanacak yüzüm
  elimi tut, düşman olma
  ne olur parça parça olmasın içimiz

  mutlu ol, iyi bak kendine
  ne olur gözüm arkada kalmasın
  uzun uzun seneler var önünde
  gün gelir sevgilim acıya alışırsın
  alışırsın...
 2. popstar barış'ın 4. olup elendiği gece, gitmeden önce söylediği şarkıydı. sanırım toplama popstar albümünde de barış bu şarkıyla yer almıştı. sonra da silindi gitti zaten piyasadan.
 3. elenen tüm popstar aday'lar bu şarkı ile uğurlanıyordu. bayhan, serkül, firdevs ve nicelerine jüri üyelerimiz "seni broadway'de bir konserde hayal ediyorum," "seni wembley'de stadyum'da konserde düşünüyorum" diye diye gazladılar, "artık oldun sen yolun açık olsun" dediler. dediler de dediler. sonra geçen kanalları gezerken bayhan'ı evlilik programında görmüştüm abidin de acun'un bir yarışmasına katılmış. adamlar yarışmadan duramıyorlar. velhasıl şarkının güzelliği kirli bir yorumla gölgelendi belki sonradan siler popstar başlığına taşırım yorumu. levent yüksel dinleme alışkanlığım yok, pek yıldızım barışmadı bu şarkıyı şarkı yapan belki uzay heparı'dır. aşırı tiz yorumdan dolayı eşlik de edemiyorum hep detoneyiz.