çok abartılan filmler - youreads 1. başlığı açarken tam requiem for a dream diyecektim shawshank redemption aklıma geldi ama, bazı şeyler vardır, o kadar çok fanboyu vardır ve o kadar gereksiz övülür ki kusacak kıvama gelirsiniz. o yüzden ben yine requiem for a dream'de karar kıldım.

  halbuki çok güzel bir filmdir, ama hakkında yapılan yorumlara hangi mecrada bakarsanız bakın, zannedersiniz ki dünyanın gerçeklerinden bihaber milyonlarca polyanna bir araya gelmiş de hayata gözlerini açıp hayal edebileceklerinin ötesinde bir dehşetle karşılaşmışlar. onu geçtim uyuşturucu batağındaki utanmasa anasının pezevenkliğini yapacak 3-5 şerefsize üzülür olmuşlar.

  bak yine sinirlendim. bir de filmi izleyip "aay 1 ay etkisinden çıkamadım yhaa" diyenler. aman evlerden ırak evlerden.
 2. interstellar bu listede basi ceker.
 3. (bkz: se7en - david fincher)
  güzel bir film evet, konusu da güzel ama neden türünün en iyilerinden sayılır oldum olası anlamamışımdır. muazzam bir şey göremiyorum ben bu filmde, güzel konulu iyi oyuncuları olan ama fazlası da olmayan bir film gibi geliyor bana.
 4. shawshank redemption. tamam film iyi ama yine de overrated!!!
  rem
 5. av mevsimi. filmde fransız polisiye gerilim havası estirilmeye çalışılmış ve biraz kasıntı kaçmış.olayların ilerleyişi de ipucu barındırıyor.bunun dışında cem yılmaz'ın o çok övülen oyunculuğunu ben beğenmedim.mesela organize işler filmindeki mafya babası portresiyle gerçekten komik bir adamın dışına ilk defa çıktığını görmüştüm ve hayran kalmıştım.şener şen de elini eteğini çekmiş bir polisten ziyade kaymakam veya bir tür bürokrat havasında performans sergiliyor.
 6. harry potter serisi, ya ne bileyim iyi hoş da küçük bir çocuk yahu, ana tema ne sevgi en kuvvetli büyüymüş bak hele bizim sihirli annemden ne farkı kalıyor. madem voldemortu sevgiyle yeniyorduk niye o kadar büyücü öldü, onların hiç mi sevgisi yoktu. daha mezun bile olmamış bir yeni yetmenin kahraman olduğu film mantıklı gelmiyor birde her film mutlu sonla bitiyor, yeşil çama yönlendirmek lazım böyle senaryoları.
  r2-d2
 7. aklima direkt fight club geldi
 8. big lebowski diyenler kalbimi çok kırdı, söylemeden geçemeyeceğim. bence son zamanların en overrated filmi gone girl'dür.
 9. bence gereğinden fazla abartılmış, şişirilmiş film değil filmler var. dövüş klübü 21 kere izleyen var! genç kızların bir dönem bayıldıkları bir hint filmi var; fana
  avatar mesela bir çok eleştirmen hayal kırıklığı olarak nitelemiş miydi ne? ; bir rüya için ağıt ; darren aronofsky güzel ama çok ama çok sarsıcı vs hak etmiyor; gizli pencere; o ; hayvan mezarlığı gibi devam eden stephan king kitap film uyarlamaları...
  başlangıç filmi
  zindan adası
  evet bunlar güzel, evet ama gereğinden çok şişirilmiş ( illa türkçe'si )
  ama hak ettiğini bulamamış bunlar kadar reklam yapılmamış nice güzel filmler var
  mesela edward norton ve harika oyunculuğu ve american history x ( türkçe'ye geçmişin gölgesinde diye çevrilmişti)
  başka bir edward norton klasiği (zafer ve gurur)
  asıl şişirilmesi gereken filmler listesi mi yapsaydık:)
 10. gerçekte olduklarının çok üzerinde anlam yüklenen filmlerdir. bu filmler kötü diyemeyiz tabi ki ancak gerçek değerlerinin bu olmadığını söylemek mümkündür.
  1- v for vendetta
  2- hayat güzeldir
  3- star wars
  4- koku
  5- el laberinto del fauno
  gibi. örnekler çoğaltılabilir.