cumali ceber filminin kış uykusu'nun rekorunu kırması - youreads

  1. cumali ceber adlı filmin, n.b. ceylan'ın kuş uykusu filminin elinde tuttuğu en iyi yaz sezonu türk filmi açılışı rekorunu geçmesi olayıdır. çok önemli bir rekor olarak görünmese de, türkiye sinema sanatının nereye gittiğine dair somut bir veri olması nedeniyle kaygı vericidir.

    "4 ağustos cuma günü sinemalarda vizyona giren film, gelmiş geçmiş en iyi yaz sezonu türk filmi açılışını daha ilk günkü seyirci rakamı ile yaptı. filmi ilk gününde 44 bini aşkın biletli seyirci sinemada izledi. ferhat göçer, ece seçkin, gökhan keser gibi ünlü isimlerin de konuyla oyuncu olarak yer aldığı film sinemacıların yüzünü güldürdü. ilk hafta sonunu 100 bin kişinin üstünde açması beklenen “cumali ceber”, daha önce türk filmleri içinde ilk hafta sonunda (üç günde) 43 bin kişilik yaz rekorunu elinde bulunduran nuri bilge ceylan imzalı kış uykusu'nu ilk gününde geçti. "
  2. bunu kaygi verici olarak okumlamanin cok dogru olmadigi kanaatindeyim. en nuhayetinde piyasada herkesin ucundan kiyisindan bildigi birinin filmi. ciddiye aldigi kaygilari olmayan insanlarin izlememek icin sebepleri oldugunu dusunmuyorum. tabi saga sola bos beles para harcayan ergenleri de eklersek, gayet anlasilir bicimde rekoru egale etmis

    kis uykusu sanat filmi oldugu icin rekor kirmadi. cannes i aldigi icin rekor kirdi. bu baglamda bakmak lazim. izleyen bi arkadasim bitmedi aq arada 3 sigara yaktim uzun suruyor diye dedi.
  3. bu filme giden kafa zaten 3 kişilik grup sanıyordur nuri bilge ceylanı.