dış görünüşe önem vermeyen insanlar - youreads 1. ''yalancı bir insan olsam hiç yalan söylemezdim'' diyen insanla aynı kafadaki insandır.

  dış görünüş her şey değildir ama önemlidir. bunu inkar eden ise ya akılsızın önde koşanı ya da profesyonel yalancıdır.


  şimdi ben çok zeki çok kültürlü çok iyi diye bir kadına aşık olmam. onunla çok iyi arkadaş olabilirim ama aşık olmam. baktığımda onu deli gibi arzulamadığım kadınla birlikte olacak kadar da aşağılık biri değilim.
 2. dış görünüşe önem vermemek diye bir şey yoktur bence, iç-dış güzelliği sırası vardır ve dış görünüş ondan sonra gelebilir. bir insanı görmeden onu tanıyabilirsek ona aşık olabiliriz, onun dış görünüşünü yargılamadan sadece benliğine odaklanarak. nitekim görmeden tanıdığımız bir insana aşık olursak, dış görünüşünün güzelliğini de şartlanıp kabul etmiş oluruz çoğu zaman^:uzak mesafe ilişkisi^.

  bir kişiye aşık olduğumuz zaman yaşlanıp güzelliği gidince^:görece^ bu demek midir ki ona artık aşık değiliz ve artık onunla birlikte olmak aşağılıkça bir şey.

  sonuç olarak, hiç önem vermemek diye bir şey yoktur; önem sırası vardır. dış görünüşe önem veren insanın, insanlığı beş para etmeyen birisine katlanamayacağı gibi...
 3. yoktur.
  ama sadece tipe de bakmıyorlarmış bunu da öğrendik.
 4. adamlar bu yüzden kese kağıdı çıkarmış yetmemiş siyah poşet çıkarmış hala yoktur diyen müptezeller var.
  giyim-kuşamdan bahsediyorsanız finalde zaten onlar çıktığı için yine bir anlamı kalmıyor.
  sonuç olarak vardır biri de benim.
 5. ilk defa gördüğünüz biri için önemlidir dış görünüş. sadece romantik bir ilişki içinde olmak için değil sıradan bir arkadaş için de hatta adres soracağın biri için de önce dışını yargılarsın.
  aynı ortamda bulunduğun bir şekilde konuşmaya başladığın insanlar için önemini kaybeder ama. oturup saatlerce konuşabildiğin hatta susabildiğin, birlikteyken vaktin nasıl geçtiğini anlamadığın, gülerken de düşünürken de hüzünlüyken de dolu dolu hissettiğin biriyleysen boyunun kısa olması bir şey değiştirmez. topuklu ayakkabı giymeyiveririm şart değil dersin mesela ya da adam benden uzun görünsün ne olacak der boyunun kısa olmasının elinde olmayan bir şey olduğunu kabullenmiştir bunu kapatacak olanın kafatasının içinde olanlar olduğunu bilir.
  kime sorsanız hem zihnen hem bedenen mükemmel olmayı ister, herkes hem zihnen hem bedenen mükemmel olan kişileri tercih eder ama birinden birini tercih etmek gerekiyorsa ben yanımdaki adamın yakışıklı olarak anılmasındansa oturup konuştukça takdir edilecek özellikleriyle, kişiliğiyle anılmasını tercih ederim. ben bunları görüntüsü sıradan olan biri olarak söylüyorum-söyleyebiliyorum- belki kendimi güzel olarak nitelendiren biri olsam ne işim olur görüntüsünü beğenmediğim biriyle diyebilirdim bilmiyorum.
 6. hangi paralel evrende yaşıyorlar ?
 7. kendini beğenmeyen insanların uydurduğu bir cümledir kanımca. ben zaten güzel/yakışıklı değilim neden öyle birini arayayım diye düşünmüş sonra iyi fikir lan ben bur'dan ekmek yerim demiş olabilir.
 8. şöyle ki; bir insanın karakteri, düşünce yapısı, konuşma tarzı v.s. bana itici geliyorsa isterse dünyanın en yakışıklı insanı olsun bırakın sevişmeyi aynı ortamda bulunmaktan bile hoşlanmıyorum. bir de çirkin kabul edilen tipte bir erkek olsun ama zeki, komik, ilgi alanları, beğenileri, kafa yapısı size yakın, muhabbeti hoş, iyi bir insan... e doğal olarak bu adamla vakit geçirmek istiyorsunuz, vakit geçirdikçe onu seviyorsunuz, onu sevdikçe farklı bir gözle bakıyorsunuz, size dünyanın en çekici adamı gibi görünüyor.

  o kadar güzel kızlar çirkin adamların yanında ne arıyor diye soruyorsunuz sonra.

  hayır, para değil.
 9. beni görmemiş kızların beyanı.
  beni görüp de kalp ritmi 100 bpm'yi geçmeyen kız tanımıyorum :))
 10. böyle bir insanın olmadığını düşünüyorum. en azından duygusal bir ilişkide. demek istediğim bir insan birine sırf karakterini sevdiği için aşık olmaz. dış görünüşünü de seviyodur aslında. güzel veya yakışıklı olması gerekmiyor. mesela ben dış görünüşünü beğenmediğim bir insana karşı duygusal bir çekim duyamıyorum. ama bu demek degil ki ben yakışıklı insanları beğeniyorum. aksine hep cirkin denilen kişileri beğendim. ama sonuç olarak çirkin de dense ben onların dış görünüşünü beğendim.
  yani demem o ki bir insan tutkuyla öpemeyeceği bir insana sırf karakterini sevdi diye aşık olamiyor. aslında dışını da seviyor.