1. 1992 yugoslavyası... savaş her yerde... bosna hersek bağımsızlığını ilan etmiş...
  saraybosna kuşatma altında...
  bu dönemi yaşamakta olan ziriç ailesinin hikayesini, evin büyük oğlu alaaddin, aklında kalan anılarıyla anlatırken bizde yaşananları yakından izleme fırsatı buluyoruz..
  eğer bu bir film olsaydı...
  nasıl bir kurgu yapardı kimbilir.... (tanıtım yazısından)
 2. oyun hakkında:

  1992 Yugoslavyası... Savaş her yerde... Bosna Hersek bağımsızlığını ilan etmiş...
  Saraybosna kuşatma altında...
  Bu dönemi yaşamakta olan Ziriç ailesinin hikayesini, evin büyük oğlu Alaaddin, aklında kalan anılarıyla anlatırken bizde yaşananları yakından izleme fırsatı buluyoruz..
  Eğer Bu Bir Film Olsaydı...
  Nasıl bir kurgu yapardı kim bilir....

  daha detaylı bilgi : sitesinden

  henüz izlemedim bu oyunu fakat konuya bakarak ne kadar ağır bir duygusallıkta geçecek besbelli.. savaş zaten her anımızda, her yanımızda. buram buram tütüyorken eminim daha da iç acıtıcı olacak.

  bu oyunca en merak ettiğim oyunculuk ise barış bağcı'ya ait. kendisini büyük bir beğeniyle takip ediyorum aslında, oyunculuğuna diyecek yok. pek çokları takip etmese de diriliş ertuğrul adlı dizide oyunculuğunu şaha kaldırmıştır gözümde. bambaşka bir karakter ve bu kadar baskın bir oyunculuğu kendinden beklemiyordum. o yüzden farklı konu ve farklı bir yerde o'nu izlemek merak uyandırıcı olacak kendi açımdan.

  ayrıntılar haftaya...
 3. gerçekten çok sevdiğim bir oyun. bir kaç hafta önce aydında izledim. ancak bazı sahnelerdeki aşırı tepkiler çok yapmacık duruyordu. nasıl daha iyi olabilir bilmiyorum ama eğer oyunculardan birisi bunu okuyorsa özellikle seslerin yükseldiği yerlerdeki ses tonlarına biraz daha çalışılıp daha iyi hale getirilebilir.

  baştan söyleyeyim, sadece sıradan bir tiyatro izleyicisiyim, öyle tiyatro oyuncusuyum en iyisi benim gibi bir iddiam yok. ayrıca oyun ve oyuncular gerçekten başarılıydı.