1. son zamanlardaki hali ile her gün devasa miktarda çöpün yığıldığı ekşi sözlük'te okunacak gerçekten değerli girdileri bulup çıkarma arayışında olan ve bu çabasında giderek daha da zorlanmaya başlayan yazarların olumlu görüşlerini içeren entry'lerin artacağını düşündüğüm başlık.

  ayrıca "an itibarı ile" ekşi sözlükte yazdığım son entry'i içerir, söz konusu başlığa dair youreads.net'te açılan başlık ise "kaydet" tuşuna basmamla birlikte youreads.net'teki ilk entry'me ev sahipliği edecektir.
 2. youreads'e taşınmama vesile olan başlıktır.

  son 2 yıldır, 7 yıldan beri yazarı olduğum ekşisözlük'ü sadece troll - aktroll engellemek için kullanıyor ve bundan ziyadesiyle tiksiniyordum. ne okuduklarımdan keyif alıyor, ne de yazdıklarımın gerekli değeri gördüğüne inanıyordum. yanlış anlaşılmasın. şımarıklık olarak da görülmesin. bunu söylemekteki amacım şudur: tarihi bir şahsiyetle ilgili elinizle derlediğiniz kaynakları da kullanarak emek emek 10 paragraf yazı kastığınızı düşünün. altındaki yorum da şu olsun "ana bacı karıştırmıyorsun di mi? :)" bakın, mesaj kutuma gelen bir mesaj değil bu. bildiğin entry.

  benden çok çok üstün, çok sağlam adamlar da tanıdım orada. bilgisine görgüsüne hayran kaldım. gerçekten bilmek ve araştırmak isteyen arkadaşlar da benimle iletişime geçti. fakat bunların hepsi azınlıktaydı. kurtarmaya yetmedi.

  işte böyle bir zamanda youreads başlığı karşıma çıktı. ben de bu oluşuma katıldım. şimdilik mutluyum. şunu da söylemek gerek, eğer, bir zaman sonra, ekşi gibi olursa, buralardan da ayrılma vakti gelir. ondan sonra da blog falan kasarım. ne yapayım artık.
 3. ekşi sözlük artık öyle bir şey olmuş ki buranın kalitesi bile orada söylenenler üzerinden ölçülüyor. önce bunu bir bırakalım da gerisi gelir. gerek buranın konsept farkı gerek ekşi sözlüğün saçmalamaya başlaması derken burası alır yürür. ama o süre içerisinde burası da oraya dönerse onu bilemeyeceğim.
 4. ekşide görüp gelenlerdenim. bakalım umutluyum
 5. ekşi ofis çalışanlarının youreads.net den hesap alarak hem sağlam başlıkları hemde özel mesaj yolu ile kaliteli youreads.net yazarlarını yıldırma yoluna gitmeleri sağlayan başlık olmuştur.

  büyük ekşi göçünde buraya yüzlerce kaliteli yazar geldi. onlarla beraber korkuya kapılarak gelen onlarca ekşiboy ise araya karışarak göçü baltalamak için ellerinden geleni yaptılar.

  gerek özelden gerekse başlıkları sabote ederek moderasyon ve yönetimi güya küçük duruma düşürerek ilgili başlıkta yayınlayabilmek ve youreads.net böyle bir yer demek için fırsat kolladılar.

  yönetim ve moderasyon oyuna gelmedi ve istedikleri capsleri bir türlü alamadılar. adıma özel açılan başlıkları bile kural ihlali yapmasına rağmen düzenlemedik.

  düzenlenmeyen başlığa yorum giren ve yazıyı favorileyen yazarların ortalama 15-20 yazı ile aylardır gidik olduğunu söylememe gerek bile yok. bu başlık açıldığı gün dünün en beğenilen yorumlarında 1 numarada yayınlandı ekşiboylar o gün çok mesai yaptı.

  an itibari ile google'a youread yazdığınız zaman karşınıza bu başlık ve ekşideki ilgili başlık çıkıyor. adamlar o kadar korkmuşlar o kadar çok kontrol etmişler ki bu sayfalar aramalarda en çok hit alan sayfalardan birisi olmuş.

  bir gün bu yazıyı okuyan bir okur bilmelidir ki, ilgili ekşi sözlük başlığında youreads.net hakkında yazılan iyi yazıların çoğu silinmiş ve kötü yazılar sonradan eklenmiştir.

  yaptıkları saçmalıkların nişaneleri, youreads.net yaşadığı sürece başlıklarda ve özel mesaj kutularımızda gömülü kalacak.
 6. bir kişi hakkında doğru olabileceğini düşündüğüm şeyler yazılmış başlık.