1. avrupa kıtasındaki pek çok ülkenin ortak para birimi.

    an itibariyle yaklaşık 1.10 usd ve 3.20 tl etmektedir.
  2. yeni çıktığında telaffuzu hakkında ülkece ortak bir kanaate varamadığımız para birimidir. telaffuzu haber bültenlerinde yuro,oyro,avro,öro,evro gibi bültenden bültene değişirdi.
  3. gün itibarı ile 4 tl olmuştur. gezi olaylarında azıcık yerinden oynadı diye hemen vatan haini olduğumuz ilan edilmişti. akçomar arkadaşlar günlerce bas bas bağırdı bilmem kaç milyar zarar ettik mutlu musunuz? diye. eee şimdi neredesiniz akçomar arkadaşlar neden linç etmiyor vatan hainliği ile suçlamıyorsunuz üretime engel olanları, özelleştirme yapanları, ha bire ekonomiyi baltalayanları dolar olmuş 3.80 tl euro olmuş 4 tl ama siz hala mutlusunuz bu iki yüzlülük niye?
  4. daha ağustos ayında bu euro 3,30lardaydı. 6 ay olmadan euro'nun geldiği noktaya bak. yürütülen ohal, bir adamın hırsları memleketi ne hale getirdi. gün gelecek hepsi o bir adam tarafından kandırıldık deyip, işin içinden sıyrılmaya çalışacak ama yok bu devran dönecek elbet bir gün, o devranı döndürecek bir şey yapmalı.
  5. geçenlerde gözüme ilişen ve ne kadar zamandır almak istediğim ingiltere menşeili dr.martens marka ayakkabıların en düşük fiyatlısının yaklaşık yüz euro olduğunu gördüm. kulağa çok da pahalı gelmeyen yüz euro, tl cinsinden beşş yüüz tele edince ikametgâhımı birleşik krallığa almayı düşünmedim değil.

    herkes doları konuşuyor ama 1 euro bildiğin 5 tl. tl’den bilmem kaç sıfırı attık diye böbürlenen sevgili cumhurbaşkanımıza türk lirası ne ara bu kadar değersizleşti sormak isterim. nasıl olsa benim euro ile dolar ile işim yok diyen vatandaş ithal ürünleri ya da en basitinden çiftçimiz ithal gelen tohumunu iki-üç katı fiyatla almaya başladığında umarım kafalarına dank eder.