evde kalmak - youreads 1. 40'ına kadar evlenmeyen kadınların gerçekleştirdiği eylem. başarıyla evde kalanlar evde kalmış ünvanını almaya hak kazanırlar.
 2. erkek evlenmez aile hayatını istememek hayatı yaşamak olur kadın evlenmez kız kurusu evde kalmış olur. asıl saçma olan da kadınların da böyle düşünmesi.
  yhaa abii inş evde kalmam çok korkuyorum nedir aq.
  wtf
 3. dışarı çıkmama durumu.

  cümle içinde kullanalım; "bugün evde kalalım ya, hiç çıkasım yok"


  (bkz: çok sıkılıyorum sözlük)
 4. evlenmemiş insanlar için kullanıldığında çok saçma,anlamsız bir deyim.ya evlenmiş ayrılmış insanlar ne oluyor o zaman?
  bazı insanların sadece kadınlar için kullanması ise saçma ötesi,absürt.
 5. üniversite döneminde iyi bir yurt bulunamadığında mantıklı olan seçenek. kafa dengi birini aramayın kafanızı dinleyin.
 6. duyulduğunda bekâr ve hiç evlenmemiş kadın anlamını yaftalatan ama izafi bir kavramdır.

  benden yana açıklaması birazcık farklıdır. konuyu bambaşka yere götürecek olsa dahi şöyle açıklayalım: ergenlerin depresif hayata ve asosyalliğe bulaşma halidir bu. öyle ki aileleri önce dışarıya salmazlar. arkadaş edinmelerine ve sokakta büyümeye karşı engel olurlar, daha sonra da "bu hiç dışarı çıkmıyor" diye baltalarlar. e kardeşim, sen bizim büyüdüğümüz gibi evladının büyümesini sağladın mı da konuşuyorsun. sonuç olarak, evde kalmak, dışarıda olmamak demektir. ki bu da; genellikle ya sürekli boş vakitlerini evde geçirenler için kullanılır yada home-office çalışanlar için.

  olması gerekene gelinince; ev, uyku ve barınma ihtiyaçlarının giderildiği, aile ile gece geç saatlerde vakit geçirilebilen, yine aile ile kahvaltıda buluşup, akşamları sohbet edilen, yeri geldiğinde türlü etkinlik yada olaylara "ev" sahipliği yapmamıza vesile olan meskendir.

  yani; bir sokak değil, bir kamp yeri değil, bir piknik alanı değil, bir yürüyüş yapılacak temiz ağaçların olduğu patika yola sahip mekan değil, bir deniz kıyısı değil, bir yağmur altında ıslanılacak mekan değil, bir ... değil, devamını da sen getir sevgili yazar.

  tamam.
  özet olarak; o sandığınız kadın değil, onun adam versiyonu da olur. kısa özet: evde uzun süre vakit geçirmektir. zararlıdır. çıkın da bi' oksijen yutsun ciğerleriniz. ölmesiniz. valla.
  ilgaz
 7. kızların çocukluktan itibaren dışarı salinmamasi yüzünden evde vakit geçirmeye alismalariyla beraber, artık özgür olup dışarı ciktiklarinda sosyalleşme becerilerinin gelişmemiş olmasından mütevelli erkeklerle diyalog kuramamalarindan kaynaklanır.