• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
gençlerle başbaşa - ali fuat başgil
ali fuad başgil'in bu eseri, yayınlandığı günden bu yana defalarca basılmış ve her nesile ayrı ayrı seslenmiştir. büyük-küçük her insana verdiği ve vermeye devam edeceği şeyler şimdi olduğu gibi, nesiller boyu da devam edecektir.
kendisinin de belirttiği gibi ..."bu kitap, sadece fikri çalışma atölyesinin genç ve tecrübesiz çırakları için faydalı olabilecek bir rehberdir." gerçi her ne kadar kendisi böyle söylese de, bu kitap genç ve tecrübesiz çıraklara da rehberi olabilecek kıvamdadır.
özelikkle, saeçilen konuların ve yazarının dostane üslubuyla bu nadide eser, nesillere daima ilham olabilecek yapıdadır.
yine yazarın deyimiyle: "geleceğin ümidi olan gençleri, bunalımdan, iradesiz ve cesaretsiz yaşamaktan kurtaracak olan bu kitap; başarılı olmasının sırlarını göstermektedir.." bu doğrultuda güzel de bir rehber olacaktır.


 1. gençlere yönelik ordinaryüs profesör dr. ali fuat başgil tarafından hazırlanmış bir öğüt, yaşam kitabıdır.
 2. bana göre, içinde muhteşem çalışma hayatı ve başarıyla ilgili tavsiyeler bulunduran hoş bir kitap. 1940 lardan bugüne seslenen ve bunu gayet de başaran bir hocamız.
  samimi üslubu da ayrı bir muhteşemlik katmış.
  eğer ki kafanız karışık ve hayallerinize nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız okuyun derim.
  kendisi bu kitabı kendisinin söylediklerine göre, gençliğinde karşılaştığı kitaplardan, seminerlerindeki konuşmalarından derlemiştir. iyi okumalar.
 3. içinde yazılanları hiç duymadım diyemezsiniz fakat çok çok iyi bir hatırlatıcı. yazar lafı dolandırmadan, fasılalar halinde sorunu tespit edip çözüm sunmuş. okuyun azizim okuyun ve de hatta okutun. ve de canlarım çalışın, beyni rölantide çalıştırmak çok yorucu.