good time - benny safdie, josh safdie - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.67)
good time - benny safdie, josh safdie
acemi bir soygun işine girişen connie ve nick bankayı soyarlar; fakat nick yakalanır ve koşulların çok zorlu olduğu bir hapishaneye düşer. connie kardeşini hapishaneden kurtarmak için her yolu dener ve arkadaşı corey'in de yardımına başvurur. kefaret parasını bulmak için gittikleri tefecide işler daha da karışır. nick'i hapishaneden kaçırmaya karar veren connie, kendisini zamana karşı bir kovalamacanın ortasında bulur. (beyazperde)
 1. Afişine, konusuna, oyuncularına vs. baktığımda kafamda şekillenenin epey üzerinde, değişik bir film.

  Tesadüfler ile şekillenen akış sayesinde olacakları tahmin etmek çok güç, hep şaşırtıyor. Çok akıcı, çok gerçekçi. Aksiyonu dozunda, heyecanı bol.

  Kahramanlar suçtan suça, atraksiyondan atraksiyona koşuyor ama süper kahramanlardan ya da dünyayı büyük kötülüklerden kurtaran adamlardan da değiller. Bu noktada filmin ilişkisel derinliği çok güzel sağlanmış ve insanı insana anlatmayı başaran bir aksiyon suç filmi ortaya çıkmış, bu görmeye çok da alışık olduğumuz bir tablo değil ee haliyle izlemeye kesinlikle değer. trailer
 2. sinema alanından(*:cer modern) "ee ne oldu şimdi" diyerek çıktığım(ız) bir filmdi. sinema konusunda uzman değilim, belki daha doğru bir zamanda, yerde, koşulda izlesem bu kadar tepkili olmazdım ama bence bu film olmamış.

  hikayede kopukluk, aksiyonda yavanlık, gerilim ve dram unsurlarında yoksunluk hissettim. süper kahramanlık olmamasına lafım yok ama bu kadar aptalca hatalar yapabilen ama bu kadar da kıvrak zekalı bir karakter benim zihnimde oturmadı açıkçası.

  arka planda çoğunlukla çalan müzik sinir bozucuydu. filmde tek bir sahnede güldüm, onu da bilerek yaptıklarından emin değilim, çünkü bir ben güldüm galiba :) oyunculuk olarak robert pattinson fena değildi ama en çok psikiyatristin tavrını beğendim.

  "soygun" filmi izlemek, "good time" için bunu önermiyorum veya beklentinizi çok düşürerek izleyin derim.