hunter x hunter - youreads

    • izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.83)
hunter x hunter
gon freecss, avcı (hunter) olmak isteyen küçük bir çocuktur. babası da avcı olmak için ailesini terk etmiş ve efsanevi bir avcı olmuştur. gon da hem babası için bu kadar önemli olan avcılığı tanımak hem de dünyanın en iyi avcısı olmak istemektedir.

gon 12 yaşına geldiğinde annesi istememesine rağmen avcılık sınavına girmek için evinden ayrılır. bu sınavı geçmek için hem en zor koşulların üstesinden gelerek hayatta kalmak, hem de bu arada kendisi gibi avcı olmak isteyenlere karşı kendini korumak zorundadır.

2011 yılında çıkan seri 1999 yılı yapımı hunter x hunter serisinin yeniden yapımıdır. (turkanime.tv)


  1. gene bir anime ve gene çocukların, ergenlerin, subyanların dünyayı kötülüklerden kurtarmasına, yaşıtlarından temayüz etmelerine ve yetişkinleri şaşırtmalarına tanık oluyoruz. bir çok dizi ve film de benzer kalıplar üzerinden yürüdüğünden artık buna takmaz oldum. mühim olan benzer ögelerin seriye nasıl yedirildiği, hikayenin inandırıcılığı, alt metinlerin zenginliği oluyor bir yerden sonra. yoksa klişelerden uzaklaşmak istedikçe izleyebileceğimiz, okuyabileceğimiz şeylerin sayısı çok azalacaktır.

    hunter x hunter samimi bir anlatıma, sevebileceğiniz bir karaktere sahip bir hikaye her şeyden önce. karakter gelişimleri makul bir şekilde ilerliyor ve sıkmıyor. uzun bir seri olması hasebiyle uzak durmak isteyebilirsiniz zira başına oturduğunuzda kalkmak istemiyorsunuz. seriyi ikinci defa izleyişim bir haftadan kısa sürdü ve sıkılmadım gene.