iş değiştirmek - youreads

  1. ev arkadaşlığının üç türlüsü var. kendin tuttuğun eve başkasının gelmesi, başkasının tuttuğu eve senin gitmen bir de birlikte eve çıkmak.

    iş hayatı da böyle bir grup insanla işe başlarsın bu birlikte ev tutmaya benziyor. adalet birinci kavram oluyor. sonra kimisi istifa eder, kiminin tayini çıkar yerine yenileri gelir yeni ilişkiler kurulur. bu da senin eve başkasının gelmesi gibidir. hiyerarşi birinci kavram olur. sonra da sen başka bir işe gidersin bu da senin başkasının evine çıkman gibidir. iş kitleme, sömürme birinci kavram olur.
    abi
  2. bizim sektörde (inşaat) sıklıkla olması olağan karşılanan, "profesyonel yaklaşıp daha iyi teklif, daha iyi proje varsa geçmek lazım" mantığının olduğu eylem. benim gibi aidiyet duygusu yüksek, vedalaşmalardan ve değişikliklerden çok hoşlanmayan insanlar içinse -hele ki bu zamanda- sıkıntılı bir süreç.
  3. bu ülkede işe giren insanların girdiği işte , ben bura için fazlayım psikolojisini edindiğini çok görüyorum. özellikle iyi maaş veren yerlerde. onun için iş değiştirirken dikkat edin, artizlik yapıcam diye siktir çektiğiniz şirkete muhtaç kalırsınız gün gelir.