1. rolling stone tüm zamanların en iyi 500 albüm listesinde bulunmuyor ama belki de ulkemizde en cok ses getiren ve en cok hit parcanin bulundugu albumlerden biri diyebilirim. o donem yani 2000'lerin basi dunya kupasi cilginligi, tas sarkisinin bir oluruz yolunda uyarlamasi ve bu albumun benzin istasyonlarinda da akaryakit alanlara dagitilmasiyla her eve girmisti neredeyse. bizim evde iki tane vardi walkmandan dinlerdim. kaset olarak son donemlerdi zaten sonra cd ve online erisim vs ile bitti kaset dunyasi. ulkede en cok ses getiren album budur bence ve ustune cikildigini dusunmuyorum. parca listesi asagida;
  aşk - tarkan
  ay - tarkan
  kuzu kuzu - tarkan
  gitti gideli - tarkan
  uzak - tarkan
  yandım - tarkan
  o'na sor - tarkan
  hüp - tarkan
  sen başkasın - tarkan
  taş - tarkan
  her nerdeysen - tarkan
  verme - tarkan
 2. tarkan'ın yurda dönüş albümüdür.

  o yıllarda yurtdışında fırtına gibi esen tarkan'ın başı askerlikle dertteydi. vatandaşlıktan çıkarılacağına dair haberler yazılı ve görsel basında sık sık yer almaktaydı. haberlerden ötürü halkın gözünde de imajı zedelenen megastar, 14 ocak 2000'de depremzedeler yararına konser vererek halkın gözündeki kıymetini artırdı. 15 ocak'ta da malatya'daki birliğine teslim olarak bedelli askerlik hizmetinden yararlandı, konu kapandı.
 3. gençlik günlerimin yoldaşı. her parçaya eşlik edebilen ben, belki bin defa dinledim aynı albümü. kaset vardı sahi o zamanlar yine. ve bence inancım odur ki bu albüm sonrası düşüşe geçti tarkan. sonrası da olmadı nazarımda.
 4. ulkede en cok ses getiren konusulan album oldugunu dusunuyorum tabii bu benim fikrim. ulkede cok ses getirme diye bir kategori ve siniflandirma yok ne yazik ki sadece bir dusunce. en cok satan album kavgalari olurdu bir donem. mustafa topaloglu - emine albumu 80'lerin en ses geriten albumudur. hala kac sattigini bilmiyorlar ki kaset piyasasinin uctugu donemlerdir. 2000lere yaklastikca satislar dusup kopyalamalar artmistir ki o donemlerin en buyuk patlamasini 2002 dunya kupasi ile nirvanaya cikaran karma albumu oldu. benzinlikte bile dagitilan bir album her eve girdi nerdeyse. bir cok album donemine gore degerlendirilirse satis rakamlari vs ile popularitesi konusulur ama karma albumu nedense bana gore en ses getireni. unutmadan biraz kategori disi ama goruntulu vcd diye bir akim cikmisti ki o donem ankarali sanatcilar bolca surerlerdi piyasaya. iste onlardan ankarali namik'in bir goruntulu vcd albumu belkide gelmis gecmis en cok satan turkce album olabilir. kacak, korsan, izinsiz kopyalamayi vs kenara birakirsak bile inanilmaz bir satis rakami vardi o sacma oyun havasi goruntulerinin. neyse en cok ses getiren ibaresi benim sahsi fikrimdir bir kriter yada degerlendirme olcutum yok subjektif bir yorum.