1. ingiliz model. gerçek adı katherine ann moss‘tur. donna karan, yves saint-laurent, roberto cavalli, dior, louis vuitton, burberry ve topshop gibi dünyanın önde gelen moda markalarının yüzü olmuş, aşk hayatı ve fiziksel özellikleriyle de basının en çok ilgi gösterdiği isimlerden biri haline gelmiştir. uluslararası bir moda ikonu olan kate moss, birçok derginin seçimiyle dünyanın en seksi kadınlarından biri olarak gösterilmektedir.
  14 yaşındayken bahamalarda yaptığı tatilin dönüşünde new york‘taki jfk havaalanında storm model management’ın kurucusu sarah doukas tarafından keşfedilen kate moss için hayatında yepyeni bir dönem başlıyordu. onu ingiliz basınıyla tanıştıran ilk çalışma corinne day tarafından the face isimli moda dergisi için siyah beyaz olarak çekilen “the third summer of love“dı.

  90’lı yıllarda dönemin ünlü süpermodelleri cindy crawford, lisa snowdon, claudia schiffer ve naomi campbell‘dan tarz ve görünüm olarak ayrıldığı için anti-supermodel olarak anılan moss, o dönemde uyuşturucu kullanmaya başlamıştı. ispanya‘da aldığı fazla miktarda kokain sonucu komaya giren model bir süre tedavi görmüştü.

  15 eylül 2005 yılında daily mirror gazetesi modelin kokain alırken görüntülenen fotoğrafını yayınlayınca büyük bir skandal başlamış oldu. olaydan sonra moss’un anlaşmalı olarak çalıştığı bir çok firma modelle olan bağlantısını kopardı. ardından yakın arkadaşlarından stella mccartney‘in tasarımlarını yaptığı h&m’le anlaşan moss’a chanel ve burberry gibi moda devlerinden teklif yağmaya başladı. naomi campbell, helena christensen, catherine deneuve ve eski erkek arkadaşı johnny depp moss’u desteklediklerini açıkladılar ve bu zor dönemde modeli yalnız bırakmadılar.

  bu bilgilerin dışında benim için gerçek bir bohem kraliçesidir. etrafında onca uzun vücudu güzel kadın varken en seksi model olarak gösterilmiştir .
  kate moss ruhu duruşu ,ses tonu ve tarzıyla hep ikon olucak.
  belit