öğretmeni karşısında sakız çiğneyen öğrenci - youreads

 1. meslekdaslarimin aksine agzini sapirdatmadikca benim icin sorun olmayan eylem. kendim de yillar once tukuruk salgilamakta ve yutkunmakta zorlandigim icin 2 sene cignemek zorunda kalmistim ameliyat olana kadar. medikal bir durum olsa da olmasa da sakizi saygisizlik olarak gorenlerin fikirlerini cok merak ediyorum.
 2. etrafındakileri rahatsız etmeyip dersin işlenişine olumsuz etkisi olmadığı takdirde çok da sorun edilmemesi gereken olay bence. ha eğer öğrenci bu eylemi rahatsızlık verici bi derceye çıkarır, saygı sınırlarını aşarsa öğretmen müdahele edebilir, etmelidir.
 3. buna yalnızca bir kez ilkokulda ingilizce dersinde dahil olmuştum. onda da sonu kötü bitti. artık kafam neredeyse ve nereye dalmışsam, hoca ders anlatırken çiğnemiş ve hatta balon bile yapmışım. tabii hoca fark edip, "mitoz gel buraya!" diye seslendi eliyle. bütün gözler tabii bana çevrildi bir anda acaba ne oldu diye. asalak gibi bakıyorum, hayır köşeden geçip çöpe atmaya da yeltendim çok zekiceymiş ve hoca görmeyecekmiş gibi. "gel gel, atmadan gel onu" dedi. gittim korka korka masasının yanına, hani bir de sevdiği ve başarılı öğrencilerindendim elbette sinirlenir kadın. neyse, aç bakalım ağzını dedi. hocam açmayayım dedim. aç aç, herkes görsün dedi. battı balık yan gider hesabı açtım, utanmıyor musun cart curt muhabbetlerinden ve iyice rezil ettikten sonra gittim oturdum geri. yelda idi adı da, yelda hocamla her karşılaştığımda eminim aklına hep o an gelmiştir ve o günden sonra da samimiyetimiz bozulmuş, utana sıkıla önünden geçer olmuştum.

  şimdi düşünüyorum da bir öğretmen neden daha çocukluk çağındaki birini bütün sınıf önünde rezil ederek uslandırmayı, eğitmeyi seçer bilemiyorum. al çek dışarı konuş. hala varsa böyleleri, bizim eğitim sistemimizde ve eğitme anlayışımızda bir sorun var demektir.
 4. öğretmen değilim ama mümkünse kimse benim karşımda sakız çiğnemesin.
  karşıdakini ciddiye alamıyorum
  parov
 5. kutuyu istiyom bir kendime kalanı arkadaşlarına dağıtıyoz hep beraber çiğniyoz.
 6. olaya öğretmen karşısında olarak değil de toplum içinde olarak bakmak lazım diye düşünüyorum ve kesinlikle olmamalı. okul, toplu taşıma, arkadaş ortamı fark etmez karşıdaki kişi için son derece rahatsız edici olabiliyor. sesi ayrı, görüntüsü ayrı, şu an seni umursamıyorum havası ayrı rahatsız edici. zaten insan neden sakız çiğner anlamış değilim.
 7. bir de öğrencisinin karşısında sakız ciğneyen öğretmen versiyonu vardır bu hikayenin. o daha pis
  kalba
 8. olay singapurda gerçekleşmiyorsa hiç bir sorun yoktur. bırakın karşılıklı çiğnesinler siz karışmayın.