rocket league - youreads 1. 1vs1, 2vs2, 3vs3 ve chaos (4vs4) formatlarında, esprili detaylarla araçlarınızı modifiye ederek, hoplayıp zıplayarak oynadığınız futbol temalı oyun. arkadaşlarla girdiğinizde çok keyifli bir hal alıyor. steam üzerinden satışı yapılan oyunun ilk dünya şampiyonası da (75.000 dolar ödüllü) yakın zamanda hayata geçirilecektir.

  tabi ki casual oyunların yanında ranked oyunlar da mevcut, bu modlarda level atlayarak daha güçlü rakiplerle daha az gol ihtimalli maçlar yapmanız mümkün.

  en başlarda oyun çok sıradan gibi görünse de, nitro (boost) kullanarak uçmalar, çok kritik kurtarışlar yapmak falan biraz oyuna alıştıkça yapılabilen cool hareketler ve oyun yaklaşık 15-20 saatlik oynama süresinden sonra çok daha teknik ve taktik üzerine kurulu oyun anlayışına sahip olabileceğiniz eğlenceli bir zaman geçirmenizi sağlıyor.

  peşin not : tutorialları yapmadan oyuna girmemenizi tavsiye ediyorum. başlangıçta rankınız rookie olacağından çok absürt skorları ve oynanma tarzları olan maçların içinde kendinizi bulabiliyorsunuz. bu bol gollü maçların, bol gol yiyen takımdan ziyade atan kısmında yer almak için tutorialları incelemenizde fayda var.

  edit : imla
  kimbo