1. bir iki ön bilgilendirme ile başlayayım. sanırım şu güne kadar youreads'in genel işleyişi ile ilgili bir tartışma konusu olmadıkça birinin nick altına yazdığım olmadı. ruhsuzkozmonotu da ne gerçek hayatta ne de burada tanıyorum. merhabam bile yok.

  şimdi, herşeyi anlarım. youreads'in yönetim tarzını, işleyişini yanlış buluyor, değiştirilmesi gereken şeyler olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. benim de var tonla eleştirim. ama birinin tarzını, tavrını eleştirirken sürekli "birinin sevgilisi" etiketi altından vurmak nedir? ruhsuz kozmonot yaptıklarında sevgilisinin adının ardına mı saklanıyor? en azından ben böyle bir şey görmedim. meselenin aslının bu olduğunu düşünenler açık şekilde durumu anlatmalı. kadın hakları söz konusu olduğunda tonla sözü olanlar bunun yapılmasında bir beis görmezken kadını her daim etiketleme kolaycılığı ile yaşayanlar burada da yine bu kolaycılıkla hareket ediyor sanırım. ilkel ve ikiyüzlü bir yaklaşım bu.

  bu insanlar, anladığım kadarıyla bir kaç kişi, bir arkadaş grubu olarak bir hayal kurdular, para ve emek verdiler, ortaya bu site çıktı. bizler de geldik, yazıp çiziyoruz. üç kural belirlemişler, belki sana, bana göre saçma; ama başlangıçtaki hayalleri bu kuralları doğurmuş. eksiği gediğiyle uygulamaya çalışıyorlar.

  karargahı bombalamak iyidir ama yerine ne inşa edeceklerini bilmeyenler sadece yıkıcı olmakla kalır... ilerici değil.
  mesut
 2. ceza verirken zalim bir diktatör edasında davranan 2 başlık taşıdı diye youserları ezilecek böcekler olarak gören moderator.
 3. "youreads kızlarının ekseriyetle çirkin olması" tarzı başlıkları sadece silmekle kalmayıp, açan kişileri de uçurması gereken moderatör/youser.

  kısaca yetmez ama evet diyoruz.
  ulgan
 4. mod akışına şöyle bir baktım büyükşehir çalışıyor. kolay gelsin.
 5. en istikrarlı yazarlardan biri. düzenli olarak açtığı başlıklar sayesinde kendine oluşturduğu arşivi kıskanıyorum bazen. film yorumlarının bazılarına katılıyor bazılarına katılmıyorum ama youreads belleği için çalışmaları whyamimrpink ile birlikte on kaplan gücünde.
 6. kadın doktorların beceriksiz olduğunu belirttiğim için yorumumu hakaret kuralı maskesi altında silmiş. halbuki burada herhangi bir hakaret öğesi bulunmamaktadır. birisinin veya birilerinin beceriksiz olduğunu iddia etmek bir hakaret değil, eleştiridir.

  yetkilerini çok keyfi kullanıyor, hiç etik değil.
 7. kendisini nasıl da bilir, ruhsuzdur. (bkz: #189663)

  bir zülüf daha geldi, yok mu arttıran, hehe :)
 8. insanların görüş bildirmesinin nesi yanlış ki siliniyor bu kafayı anlamak zor. adam çirkin buluyordur öyle tespitini beğenmezsen eksini ver geç, sırf yetki var diye başlığı uçurmak gerekmiyor.
 9. kendisine şöyle seslenmek istediğim mod :
  "çeker gibi bakma hançeri kından,
  seninde canını yakan bulunur.
  senin de bir zalim gelir hakkından,
  sana da bir kurşun sıkan bulunur."