sözlüklerde genelde herkesin birbiriyle sevgili olması - youreads

 1. yadsınamaz gerçek.
  en biz bilgi için buradayız diyeninden en kopuğuna dek herkes zirve yapar tanışır, sevişir, konuşur, ayrılır, başka bir yazarla tanışır, onla da sevişir ve bu böyle devam eder.
  size gerçekten soruyorum bir insanın yıllarca sözlük ortamlarında sıkılmadan durabilmesinin sebebi bu değil de nedir?
  hatırlayın uludağdaki mesajların ifşasını. diğer sözlüklerde de aynı, sadece oran değişik.
 2. bence çok normal bir durum.

  birisi bana tam "sözlük kızısın" demişti. gerçekten neyi kastetmişti bilmiyorum ama seviyorum sözlüklerde takılmayı, okumayı, yazmayı ama en çok da insanlarla konuşmayı. mesajları silmeyi de pek sevmediğimden mesaj kutum da çok kalabalık aktif yazan kişi sayısını kaça katlar bilmiyorum. buralarda insanlar daha gerçek oluyor, yalan yanlış şeyler anlatanlar da var ama çok az belli de ediyorlar kendilerini, çoğunluk reelde olamadığı kadar gerçek hatta. adını görüntüsünü bilmeden önemsemeden düşünceleriyle fikirleriyle tanıdığın biriyle süreç uzadıkça yakınlaşmak reelde görüşünce başka türlü hissetmek dışarıda biriyle yakınlaşmaktan çok daha normal geliyor bana.

  normal olmayan bi onla biraz bununla az şununla olması ki o çok başka mesele sözlük ortamında ya da başka yerde olmasıyla ilgili değil. kişilerin ilişkiye bakış açılarıyla ilgili. bazıları daha çok ciddiye alıyor bazıları için daha eğlencelik şeyler.
 3. youreads'i kitap alırken kullandım, satranç oynadım, sinema gurubu sayesinde başka türlü adını bile öğrenemeyeceğim film izledim, zirveye gittim bira içtim.
 4. okullarda da, şirketlerde de görülen, sosyal ortamlarda insanların iletişim kurmasından ilerigelen doğal bir durum.

  fakat sonrasında kavgası sözlüğe yansırsa çok rezil oluyormuş onu gördüm. (tıpkı okul ve şirkette olduğu gibi, fakat onlardan daha az rezil)
 5. yine hiçbir genellemeye dahil olamamışım.üzüldüm.
 6. araliklarla hayatima giren 2 kisi burada yazdığını söyledi ama nicklerini bile sormadım.
 7. ya niye haber vermiyorsunuz ya. çok ayıp lan yaptığınız. allahıma ayıp yani .
 8. ifşa etmesenize olum.
 9. inanır mısın dünya üzerinde de böyle. herkes birbiriyle sevgili. lan çok acayip ya
  parov