türklerin dünya lideri olduğu konular - youreads

 1. tarihi çarpıtmak olabilir. almanlar yenilince bizde yenik sayıldık derler. istediklerini verdikleri yunan ordusu çekilince bir kaç çeteyi kovalayıp adına kurtuluş savaşı derler. bu kazandıkları savaş sonrası musul ve kerkükteki petrolü burnunun dibindeki adaları atasının doğduğu selanik'i kaybetmişler savaşı kazanmışlar.

  göçebe toplum oldukları için bir kültür kuramamışlar ve kültür oluşturan medeniyetlerin etkisinde kalmışlardır. çin seddi bizden korktukları için yapıldı diyerek tüm dünyanın gözünde komik durumlara düşerler.

  orta asyadan çinliler bunları kulaklarından tutup kovar gider arap kültürüne bağlanırlar. tarih boyunca savaşarak kazandıkları şehirlerde hiç zulüm yapmamışlardır. saymakla bitmez.
 2. yiyecekle içeceği aynı anda bitirmek. özellikle de döner-ayran ikilisinde geçerli bu.
 3. özel kuvvetler eğitimi ve pilotluk geldi aklıma hala geçerli olan. bir çok başarı geçmişte kaldı ilerlemek lazım.
 4. abartmak, sigara içmek, mutfak kültürü ilk aklıma gelenler
  wtf
 5. görgüsüzlük
  gösteriş meraklılığı
  bir şey moda olduğunda herkesin aynı şeyleri giyinmesi, yapması
  her şeyde kalıcı çözümler yerine geçici çözümler üretmek
  sanata,bilime değer vereceğine hala dereotlu poğaça tarifinin peşinde koşmak
  sürekli ilerleyemeyen ülke olmaktan şikayet edip ilerlemek için hiçbir şey yapmamak,
  bu konularda lideriz.
  ha bi de sabah trt akşam atv izlersem iki üç gunde bu saydigim konular dişinda her şeyde lider oldugumuza da inanabilirim.
 6. almanya’da dogup,milli maclar disinda turkiye’ye gelmeyen adam bundesliga’da sahaya atilan ekmegi 3 kez opup alnina goturup saha kenarina koyuyor.

  aklima gelen en temel sey ekmege hurmet.

  yalniz ustteki entryleri okuyan dunyanin en rezil irki zanneder. metropol hayati kulturleri yozlastirmali,beyinleri degil. anadolunun ucra koselerine git bi yardim iste bakalim bu millete asik oluyor musun olmuyor musun?
  eale