valkyrie - bryan singer - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.45)
valkyrie - bryan singer
bir nazi albayı olan baron claus graf schenk von stauffenberg dönemin almanya'sı adına bir çok uluslararası görevde bulunmuştur. bunlardan birinde gözünün birini kaybeder. hitler'e karşı düşüncelere sahip olduğu için sürekli suikast planları yapan kişilerle temas halindedir. naziler tarafından yapılan katliamları gören stauffenberg sonunda irtibatta bulunduğu hitler karşıtı siyasi ve askeri kişileri bu işin yapılmasına ikna eder.  hitler'in düzenlediği brifinglere katılma hakkı olduğundan suikasti bu toplantılar sırasında yapacaktır. 20 temmuz 1944'de rastenburg'da yapılacak olan brifinge doğru hareket eder. suikasti bir bombayla yapacaktır. herşey hazır olduğunda operasyon başlar. ilk başta operasyon volkür kendi istekleri doğrultularında devam etsede çok geçmeden işler değişir.
 
darbe bir anda bastırılır ve ele başları sorgulanmadan idam edilir.


 1. 2. dünya savaşı ilginizi çekiyorsa kaçırmamanız gereken film.. tom cruise'un da oldukça iyi bir oyunculuk sergilediğini hatırlatmak gerek.

  (game of thrones'taki kızıl kadın da filmde oynuyor haberiniz olsun..)

  ehm, nerde kalmıştık... hitler almanyasının son dönemi anlatılıyor. savaşın kaybedileceği ortadayken bile halkın ve ordunun hitler'e duyduğu "korkuyla karışık saygı" çok güzel anlatılmış.

  !---- spoiler ----!

  ya arkadaş verilecek spoiler kalmamış ki, film afişinin yanındaki tanıtım kısmında her şey yazıyor zaten

  !---- spoiler ----!