votka&pera - aybike ertürk - youreads

  • okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
votka&pera - aybike ertürk
"kırmızı ışıkta sokak çocuklarının etten duvar ördüğü chevy impala gelinle damadı nereye götürüyordu bilmem; ama beni 87 yazına, çocukluğumun en kral günlerine götürmüştü. insan olmanın yükünü çekmediğim, gözlerimi samantha fox takvimiyle şenlendirdiğim, erenköy mürüvvet apartmanı'ndaki güzel günlere... o zamanlar babam ölü değildi ve onun ölümünün ardından gerçekleşen felaketler zinciri hayatımı altüst etmemişti daha..."

bu hikâyedeki defolu mal benim. ruhum ihraç fazlası tişört gibi delik deşik. vazgeçtim... pes ettim... yaşamak için mantıklı bir sebebi olmalı insanın... pera'nın aşkı yaşama sebebim olabilir miydi bilmiyorum ama kesinlikle denemeye değerdi...

"boğaziçi köprüsü'nün korkuluklarında, kollarımı iki yana açıp kendimi boşluğa bırakmadan önce tepemde parıldayan güneşe bakıp gülümsedim. meğer dünyanın son günü ne kadar huzurlu, ne kadar da muhteşem bir eylül günüymüş..."

geride bıraktığımızı zannettiğimiz ama usul usul ardımızdan gelip yanı başımızda biten, çocukluğumuzun toplamından ibaret, tüm psişik düğümlerimizin gelip de bir yumakta toplandığı şey değil midir hayat dediğimiz?

romanın son sayfasına geldiğinizde, size bir armağan verilmiş gibi hissedeceksiniz.
(tanıtım bülteninden)
 1. yazarın okuduğum ilk kitabı ve bence harika bir başlangıç yaptık;)
  zaman zaman gülümseten daha çok hüzünlendiren son sayfalarındaysa hüngür hüngür ağlatan bir kitaptı benim için. densiz arda ve güzeller güzeli sevgilisinin aşkı... arda'nın çocukluğu, babasıyla ilişkisi, iç sesi beni benden aldı açıkçası.
  sevgilime hediye almıştım ama birkaç sayfa okuduktan sonra bırakamadım elimden okuduktan sonra verdim:p