yemeksepeti.com - youreads 1. 2001 yılında kurulmuş olup, internet üzerinden yemek siparişi verilebilen site. geçen yıl açıklanan veriler de aylık ortalama 3 milyon sipariş aldığı bildirilmiştir.
 2. cimri bir sitedir. allahsızlar bir kere hediye çeki yollamadı. canları sağolsun. popomuzu kaldırmadan, telefonda kimse ile muhatap olmadan yemek siparişi verebiliyoruz. fakat yine de tekel olması can sıkıcı.
 3. eski ofisimde yemekleri sepetten soylerken bana zerre faydasi dokunmadi. ne zaman ki is degistirip yemekhanesi olan bir yere gectim ha bire mail atiyorlar sunu al bu bedava. aman onu yeme bunu ye hatta parasini biz verelim. gecti bor'un pazari...
 4. firmalara yaptırım uygulayamıyorlar, doğru düzgün bir kampanyaları yok, çoğu rezalette arada hiç yokmuşlar gibi sıyrılıp geçtiler. hatta çoğu restaurant'ın broşür fiyatları yemeksepeti fiyatlarından uygun. bir çok büyük fast food firmasının kendi sitesinden sipariş verebiliyorsunuz.

  ben bu durumda yemeksepeti'ni neden kullanayım? şu haliyle o broşür dolu çekmeceyi nete taşımaktan başka işlevi yok.
 5. bu yıl haftaiçine denk gelen doğum günümü, gününde en coşkulu kutlayandır :) muhtemelen herkes için o şekilde video çekiyor olsalar da videoya dahil olan çalışanlara ve fikrin sahibine teşekkürler.(*:yalnız her isimde o kutlama aynı sempatiklikte durmayabilir ;))
  (bkz: hayata dair gülümseten anılar)

  bir de sınırının dışı diye, pizzacının kendi sitesinden bizim eve sipariş edemezken, yemeksepeti.com üzerinden aynı yere sipariş edince geliyor. kendimi simste zenginlik şifresi bulmuş gibi hissediyorum :)
 6. sürpriz yapmak için elverişli aslında. uzakta biri var değer verdiğiniz diyelim. bişiyler yapmak istiyorsunuz, hazırlığınız yoktu bilmem ne.. doğum gününü ya da iki kere kutlamak istiyorsunuz, paketiniz eline ulaşmadan siz pastasını ikram etmek istediniz diyelim. böyle bir güzellik yapılabiliyor sayelerinde.

  ya da sevgili dese ki gecenin bir körü karnım aç, yemek yapacak durum yok.. tak gönder; o doymuş olsun sen mutlu..

  karnınızı doyurmanın da dışında işe yaradığını göstermiş mi oldum ben şimdi bilemedim.