1. sadece çinlilere değil, japonlara, afrika yerlilerine, güney amerikaya ya da avrupa ülkelerine de gelmemiş, hatta tüm peygamberler sadece ortadoğu ülkelerine gelmiş görünüyor.

    konunun çinliler üzerine açılmasının sebebi; 5000 yıllık yazılı tarihi ile, ilk sümerler tarafından icat edilen yazıyı en etkili kullanan millet olmalıdır. yedikleri, içtikleri, gördükleri, yaptıkları herşeyi ayrıntıları ile kaydetmiş ve bunları çok iyi muhafaza etmişlerdir. örneğin şuan bildiğimiz türk tarihi oluşturulurken en çok yararlanılan kaynaklar, bu herşeyi yazıp saklayan millete aittir.

    4000 yıl önce yediği yumurtanın yağ akını, ne şekilde tuvaleti kullandıklarını, annesinin öğütlerini, arkadaşıyla yaptığı kavgaları dahi ayrıntıları ile kaydetmiş olan bu millet; islamı tebliğ eden bir kişiye ait tek bir satır yazmamış.

    "namaz", "fitre", "zekat", "peygamberin evinde çok oturmayın", "hala kızı, amca kızı, teyze kızı, mehirlerini verdiği eşlerinin sadece peygambere helal olması", "ebu lehebin ellerinin kuruması" gibi önemli konuları geçtim; allah adında bir tanrının varlığından bahseden bir insanı dahi kaydetmemişler.

    ancak akıllarını kullanıp, araştırıp doğruyu bulabilirlerdi; hadi o zaman peygamber gelmedi haberleri yoktu diyelim, şimdi hala maymunun, farenin peşinde koşan budistlerle dolup taşıyor memleketleri.

    kişisel görüşüm millet olarak "kalplerinin ve kulaklarının mühürlenmiş, gözlerinde de kalın bir perde olduğu" yönünde.

mesaj gönder