• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.14)
yok artık - caner özyurtlu
2015 yılı yapımı türk filmi. taksici fikret bir sabah her zamanki gibi işe gitmek için evden çıkarken ayağını merdivenlerde burkar. seke seke taksi durağında, arkadaşlarının yanına gider. müşteri gelmeden önce laflarken muhabbet muhabbeti açar ve fikret almanya'da yeni evlenen amcaoğlunun komik hikayesinden başlayarak binbir türlü, "yok artık!" dedirtecek öyküler anlatır, kimisini şoförlere, kimisini müşteriye, bazısını da karısına... peki gerçek aslında öyle midir?
yönetmenliğini ünlü oyuncu caner özyurtlu'nun üstlendiği, senaryosunu karikatürist serkan altuniğne'nin kaleme aldığı yok artık'ın zengin oyuncu kadrosunda erkan kolçak köstendil ve ceren moray, çağlar çorumlu , şebnem bozoklu, algı eke, murat akkoyunlu, demet evgar, serkan keskin, funda eryiğit, necip memili, gökhan kıraç ve güven murat akpınar yer alıyor.
(beyazperde.com alıntısıdır)
  1. zapping sırasında denk geldim. açtığım anda karşımda mesut süre!

    çekirdek çitleyen bakkal rolünde, kendisi gibi ama. eğlenceli de bir hafıza kaybı sahnesinin parçası. beş-on dakika izledim, sardı. kadrosu güzel, sulandırılmamış bir filme benziyordu. sonra fularımı düzeltip elimdeki kadehten bir yudum şarap daha aldım ve usulca zappinge devam etti... şaka lan şaka, ne şarabı, yemeği fazla kaçırmışım, göbeğimi kaşıyıp soda içiyordum uzandığım koltukta.

    ama izlenir bu film.

mesaj gönder