1. milyonlarca insanın yıllardır söylediği şeyi ekranda göte göt diyerek tekrar anlatmıştır. bir kitle ancak bu kadar kibar bir şekilde itin götüne sokulabilirdi.

    bugün habertürk'te söylediklerinden kısa bir kesit:

    "ben kendi kurumum içerisindeki bilebildiğim isimleri (fetö'cü) emniyet teşkilatıyla olsun mit ile olsun paylaştım. hiçbir işlem yaptınız mı? yapmadınız. bugün ben aynı soruyu soruyorum. bugün milli eğitim bakanlığına, diyanet işleri başkanlığı ne kadar kurum varsa, üniversiteler varsa bunları bir anda kapatıyorlar. 15 temmuzun gecesinde mi çıktı bu listeler ? 140 kişiyi bir anda yargıtayın içine çektiler. nasıl oldu bu ? demek ki o listeler hep vardı zaten. peki bu listeleri nasıl sistemin dışına çıkartmayı düşünüyordunuz? biz bunlarda sıkıntı var dediğimizde dediler "delil mi var elinde?" şimdi ben soruyorum delil mi var ellerinde bu kadar insanı tasfiye ediyorlar ? peki delil var diyelim. türkiye bir hukuk devleti bu kadar tasfiyeyi delille yapıyorlarsa o delil 14 temmuz günü yok muydu sizin elinizde? 14 temmuz günü niye yapmadınız? neyi beklediniz? yazık değil mi bu kadar insan paramparça oldu. 14 temmuz günü niye yapmadınız bir şey ? çünkü dengeler o zaman öyleydi. çünkü zamanında ne istediler de vermedik diye siz yaptınız bu kadrolaşmayı. çünkü bir anlaşma bir şey vardı. çünkü biz dinsizdik, tü kakaydık, kötüydük, çok karşıydık dine, başörtüsüne. şimdi bende çıkıp başörtülü bacımı götürmeyim diyeyim mi ? demek ki iş başörtüsü değilmiş. din ile ilgili bir şey değilmiş. sadece iyi insan olamıyor muyduk? kötülük yapmayan, yalan söylemeyen, çırpmayan. böyle bir insan olsak yetmiyor mu ? böyle yaşasak bu ülke dar mı gelecek bize ? illa bir şeyci mi olmamız lazım. bir şeyin taraftarı mı olmamız lazım. vatan desek, millet desek, iyi şeyler söylesek, ahlak desek, düz basit şeyler söylesek yetmiyor mu?

    türkiye'de beyin göçü niye var ? liyakat sistemini ortadan kaldırıp, bu bizden, bu bizden değil diye ayırıp, o adam o makamın gereğini yerine getirecek kapasitede değil ama onu oraya oturtuyorsunuz neden? çünkü o bizden. ben çok bir şey istemiyorum ki, çoluğumla çocuğumla, eşimle dostumla refah içerisinde kimseyle kavga etmeden huzur içinde yaşamak istiyorum. bir şeyci mi olmam lazım benim illa? bir şeyin tarafı mı olmam gerekiyor? olmadan olmuyor mu ?"

    37 dakikalık yayının hepsini buradan izleyebilirsiniz. http://www.haberturk.com/video/haber/izle/emekli-deniz-kurmay-albay-ali-turksen-haberturk-tvde/194797

    bir saniyesi bile boş olmayan bir yayın olmuş. ali türkşen, en azından bu programda cnn türk tarafsız bölge programındaki gibi sürekli araya girip " sadede gelelim, tamamda bu neden böyle oldu, buna tekrar döneceğiz, tamam ama konu bu değil" gibi salak saçma cümleler kurup peki peki peki "pekileyen" bir ahmet hakan'a maruz kalmamış. rahatça konuşabilmiş. ilk girdide de linki bulunan cnn türk tarafsız bölge programının kapanış konuşması ve bugünkü habertürk programının tekrarını, güce tapanlara ve her şeye rağmen hala gerçeği görmek istemeyenlere ısrarla hatırlatmak, izletmek lazım.

mesaj gönder