• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
Yazar scott lynch
hırsızlar cumhuriyeti - scott lynch
"canlı, orijinal ve çekici. muhteşem bir şekilde yazılmış."
-george r.r. martin-

"fazla söze gerek yok, bu kitaba bayıldım."
-patrick rothfuss-

"son derece zarif."
-the times-

"zaten devlet dediğin, izinle yapılan soygundan başka nedir ki?"

hırsızların en yeteneklisi, dolandırıcıların en eli çabuğu locke ve yol arkadaşı jean, hayatlarının en büyük soygununu yapacakları liman şehri tal verrar'dan canlarını zor kurtarmıştır. artık akıllarında tek bir şeyle yola çıkarlar: locke'un vücudunda gezinen ölümcül zehre çare bulmak. umutlarının tükenmeye başladığı sırada pek de haz etmedikleri bağlıbüyücülerden bir teklif gelir.

büyücüler şehri karthain'de yapılacak seçimlere hile karıştırmaları istenen centilmen piçler'in karşısında ise aynı amacı güden, lamora'yla düzenbazlık ve üçkâğıtçılıkta baş edebilecek yegâne kişi vardır; locke'un yıllar önce ilk görüşte kalbini kaptırdığı, aklından bir an olsun çıkaramadığı sabetha…

iki sahtekâr sayesinde hiç olmadığı kadar dürüstlükten uzaklaşacak olan seçimler… bağlıbüyücülerin yaptığı planlar içindeki planlar… sabetha'ya karşı koyamayacak kadar ona tutkun bir locke… scott lynch, hırsızlar cumhuriyeti'yle okurlarını büyülemeye devam ediyor.
(tanıtım bülteninden)
 1. centilmen piç serisinin üçüncü kitabı.

  serinin son senelerin en iyi fantastik serilerinden birini olduğunu düşünürsek, okumak için sabırsızlananların sayısı bir hayli fazla olmalıdır.

  serinin ilk kitabı locke lamora'nın yalanları

  ikinci kitabı kızıl gökler altında kızıl denizler ' dir.

  ( ayrıca bu üçüncü kitabın kapağında dehşetengiz bir spoiler var. bu açıdan bana kırmızı pazartesiyi hatırlattı. )

mesaj gönder