1. sevgili torunlarım ,
  ülkemizin durumu bu aralar pek iyi değil ,
  yarın sokağa çıkmayı düşünmüyorum , malum ortalık karışık.
  twitter ve facebook a giremiyoruz,
  başımıza da tek adam olacağım diye tutturan birisini seçip duruyoruz
  2116 yılında daha iyidir umarım herşey
 2. sevgili torunum,

  bu notu bulduğunda umarım 3ncü erdoğan tarafından yönetiliyor olmayacaksın, yine umarım ki eğer medresede eğitim görmemişsen sayemizde tarih de biliyor olacaksın; bu da senin atatürk'ü, kurtuluş savaşını, mücadelemizi ve vatanımız için dedelerimizin gösterdiği gayreti bilmen, beni anlayabilmen demektir. bizim dedelerimiz mücadelelerinde başarılı oldular, şimdi sıra bizde.

  senin şimdi bu satırlarımı okurken bana minnet duyacağını, kıymetli torunum olarak senin ve babanın/annenin geleceği için hissettiğim korkuyu anlayacağını ümit ediyorum.

  eğer başarılı olamamışsak sen şu anda beyni yıkanmış zavallı bir yobaz olarak beni sana öğretildiği gibi din düşmanı olarak ve türlü sıfatlara layık bir sapkın olarak göreceksin.

  umarım garip deden için şu anda dudaklarından dökülenler bir fatiha ve rahmettir evladım.

  bizim gençliğimiz her türlü rezilliği görerek geçti, geçiyor. biz bizden geçeli çok oldu anlayacağın. herşey sizin için evladım, herşey insanca yaşayabilmek için.

  hasretle gözlerinden öperim.

  deden.
 3. sevgili kendim,

  hâlâ süpersin.

  sevgilerle, kendin.
 4. 3 boyutlu yazıcılar,yeni robotik yaşam formlarının ribozomu oldu mu?
  cakal
 5. birinci vazifen, türk istiklâlini, türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

  mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. istikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin.
 6. menzile varmayacak hiçbir şey yapmayın.(*:ironi)