1. yeni bir genel başkan seçilebilmesi için parti içi muhalefet tarafından tertip edilmiştir.

  kanlı bir pazar günü olacak gibi duruyor.
 2. muhtemelen olmayacak kurultay. yargıtayın bozabileceği icra mahkemesi kararını, daha önce alınmış ilçe mahkemesi kararına dayanarak uygulatmayacak, kurultayı adeta basacaktır saray polisi. bahçeli yönetimi bugünki açıklamasında pazar gününe dair polis müdahalesini işaret etti zaten.

  yapılması durumunda ise bahçeli tarihteki en ağır yenilgilerden birini tadacak, orası kesin. 1200 delegenin 800 tanesi muhaliflerle beraber çalışıyor, kurultayın yapılması için çabalıyor ve bahçeli yönetimi kurultaydan zaferle çıkmayı mı umuyor? gülünç.
 3. uyuşturucu kaçakçısı pkklılara batan kurultay.
 4. olabileceğine pek ihtimal vermediğim kurultay ama iktidarın neden bu kadar muhaliflere karşı olduğunu da anlamlandıramadğım olay gerçekten paralelle bir ilgisi var mı göreceğiz ? bakalım kim kazanacak eğer olursa tabi
 5. gemerek asliye hukuk mahkemesi mhp nin kurultay yapmasına izin vermedi. bu karardan sonra olağanüstü kurultay yapılamaz.

  ama büyük ihtimalle, muhalifler pazar günü kurultay için toplanacak. tabi güvenlik güçleri de orada olacağından, çıkan arbedeyi haberlerde izleyeceğiz.

  bahçeli, ısrarla akp hükümetine yamanmaya devam ediyor. adama sormazlar mı, senin milliyetçilik anlayışın nerde diye.
  ozumm
 6. türkiye cumhuriyetinin anayasal düzenini, demokratik, laik sosyal hukuk devleti prensiplerini, çok partili demokratik rejimi yıkmak amacıyla cebir ve şiddet de kullanılarak gerçekleştirilen bir dizi eylemin bir parçası olarak bugün hukuksuz olarak engellenmiştir. bu rezaletin arkasındaki odağın demokratik sistemi cebren ortadan kaldırmak için hareket ettiği gayet açıktır. bu kurultayın engellenmesi başka pek çok faaliyetin küçük bir ayağıdır. işlenen suçların geneline bakıldığında, devleti ve rejimi topyekün ortadan kaldırma amaçlı olduğu ve terör suçu kapsamına girdiği görülmektedir. işlenen terör suçları son bulmazsa bu işin arkasındaki odak ve destekçileri için illegal görünen ancak meşru olan başka türlü yöntemlere de başvurulacaktır. herkes şunu bilsin ki başkanlık sistemi adı altında hitler almanyası tipi bir diktatörlük bu ülkeye bırakın kansız gelmeyi, kan dökülerek bile getirelemez. çok kişinin kellesi gider, çok kişinin kanı dökülür; ama yine de getirelemez!