1. 6.623 kişi neden silahlanıp vatandaşı olduğu devletin kolluk kuvvetine saldırdı?
  6.622 tanesi ermeni olsun sadece 1 tanesi hakkarili, mardinli veya şırnaklı olsun. o 1 (bir) kişi neden silahlanıp, vatandaşı olduğu ülkenin memuruna saldırdı?

  neden?

  tanım: birileri için "istatistik"

  ek: https://youtu.be/0vNlZS29g_w
 2. ölen kişi kim olursa olsun, sebebi ne olursa olsun işlenilen cinayetle gurur duyulmasını aklım mantığım almıyor. nasıl bir vicdan, bir canlının yaşamına son verir de bununla övünür, gerçekte aklım almıyor.
 3. insan öldürmekle övünüp buna da ''etkisiz hale getirildi'' diye manipüle etmeye çalışan zihniyetin beyanı, kaldı ki öldürülen, göç edilen siviller için tek bir laf etmez. içinde az biraz vicdan olan: bir insan daha ölmeden bu sorun nasıl çözülebilir diye kafa yoran insandır.
 4. okuduğunda insana "at yalanı seviim inananı" adlı deyimi hatırlatmaktadır.
 5. saftiriklerin gazini almak icin yapilan aciklama.
  neden sadece ölü terörist sayisini acikliyorlar? akliniza ne geliyor bu rakami görünce gercekten ? peki kac asker yasamini yitirdi ve halen yitiriyor? neden dogu illeri savas alani halen? neden simdi terörist dedikleri insanlarla bi kac sene önce masaya oturup sonra davul zurnayla karsiladilar peki? nasil oldu da bu adamlarin sözde milliyetci bir partiden den daha cok koltugu oldu mecliste?. anlamiyorum ben mi fazla takiyorum kafaya? yani bu rakamin bana ne ifade etmesi gerektigini bilmiyorum.