1. çok uzun uzun süredir adblocker kullanırım.bir sebepten tarayıcıyı yeniden kurdum.henüz adguardı kurmamıştım.reklamların boyutunu ,ne kadar fazla reklama maruz kaldığımızı o zaman anladım.sağdan soldan,alttan üstten her yerden,haber okuyorum yanından,sayfa açıyorum pop-up fışkırıyor.çıldırdım.günümüz insanının odaklanma probleminde de büyük etkisi olduğunu düşünüyorum.sadece 1 dakika istediğin şeye odaklanamıyorsun.ilgini çeken veya çekmeyen bir sürü şey çıkıyor.velhasıl hala kullananmayan varsa kurun,kurdurtun.
  edit:imla
 2. son yıllarım bu insanlara adblock plus kurmak ve bol bol hayır duası almakla geçti. sırf bu program sayesinde cenneti garantilemiş olabilirim.
 3. hayata önüne fırlayan reklam sayısı kadar geriden başlayan insandır.
 4. belki de siteyi hazırlayan kişiyi önemseyip reklamlardan para kazandığını bildiği için kapatmıyordur. ben de bu reklam olayına tamamen karşıyımdır ve adblock kullanırım ama yine de her adblock açıldığında aklıma siteyi açıp ondan para kazanmayı isteyen masum insan gelir. bilmiyorum. babama bu adblock olayını anlattım ve tepkisi çok hoşuma gitti. "peki bunu televizyonda da kullanabiliyor muyuz?". o günden sonra da hiç kimsenin böyle reklamları sevmediğini ve adblock kullanmanın doğru olabileceğine karar verdim. yani sonuç olarak kapitalizm kötüdür ve reklamlar kapitalizmin can damarıdır.
 5. dedemdir. *
  yavrum şu işimi halledemedim bi şeyler çıkıp duruyor demekten başka elinden bir şey gelmemektedir. tabi ben hemen yetiştim artık oda blokçu *
 6. emeğe saygılı insandır.

  o dolaştığı sitedeki hizmetin o reklamlar sayesinde güzelleştiğini biliyordur.

  bilmiyorsada artık öğrenmiştir.
  dkare
 7. kendimi böyle insanları tespit edip bilgisayarlarına adblock kurmaya adamış bir insanım ben. eğer gece evinize biri gizlice girip bilgisayarınıza adblock kurmuşsa o benim.