• youreads puanı (10.00)
 1. aile bakanlığı tarafından 8 mart dünya emekçi kadınlar günü için hazırlanan, 00:16'da çocuk olduğu düşünülen/anlaşılan gelin görüntüsünün üzerine "gelenektir" yazılan videodur. gelinin çocuk olup olmadığı tartışılır ama tartışmalara mahal vermemek için daha doğru bir seçim yapılabilirdi.
 2. aile bakanlığının kadın tanımı;

  inançsız ve eşsiz kadınların kadın olmaması (ne olduğunu düşünen bulur),
  hayatlarını kararttığınız kadınların hala ışık saçmak zorunda olması,
  kadınları dövseniz de sövseniz de onların merhametli, vicdanlı ve geleneklerine bağımlı olması,
  bu kadar hayvanlığınıza rağmen kadınların hala size hastalığınızda şifa buldurması, gerekirse mucizeler yaratması ve geberinceye kadar sizin geleceğinizde olması durumu.
  ozumm
 3. subliminal mesaj içermektedir.
  jedi7
 4. bence skandal denilen mevzuda skandal olmayan, skandaldır. evet skandaldır, çünkü, neden inatla türbanlı insanlar gösterilmekte? bu bir dinin simgesi değil mi? bu ülkede sadece o dine mensup kadınlar mı var? skandal budur! tarafsız olacaksan dini simgeyi yansıtmayacaksın. ayrıca zaten tarafsız olmak zorundasın! kesinlikle dine filan saldırmıyorum, sadece tarafsız olması gereken kişilerin, neden tarafsız olmadıklarını anlamıyorum.
  psk34
 5. reklamda oynayanların coğu kapalı. ama dikkatimi çeken bir durum var. haberleri dikkatli takip ederseniz aile içi şiddet ve infazların çoğu muhafazakar ailelerde oluyor. bu durum babamın dikkatini çekmişti. sonra bende dikkat ettim ve gerçekten öyle olduğunu gördüm. aile bakanlığı ironi mi yapmış yoksa durumun farkında mı anlayamadım..
 6. bütçesinin 850.000tl si ile kira, 520.000tlsi ile bina güvenlik ve temizliğini karşılayan ve aslında adından da anlaşılacağı üzere sadece aile(!) için var olan bakanlığın videosundan önce kendisi skandaldır.